Dni Kultury Egipskiej w Warszawie

W dniach 16-21 czerwca w Warszawie odbędą się Dni Kultury Egipskiej, których organizatorem jest Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu. Na miłośników Kraju Faraonów czeka m.in. wykład wybitnego archeologa prof. Karola Myśliwca, dwudniowa impreza w warszawskim w klubie La Playa oraz mnóstwo okazji do wygrania dwuosobowych wycieczek do Egiptu.
Dni Kultury Egipskiej rozpoczną się w poniedziałek 16 czerwca o godz. 13.00 spotkaniem z jednym z najwybitniejszych polskich archeologów prof. Karolem Myśliwcem z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich oraz Orientalnych PAN. Wykład, który odbędzie się w sali kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie, będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami polskiej archeologii w Sakkarze oraz obejrzenia niezwykłych zdjęć z wykopalisk. Na uczestników spotkania czeka także degustacja egipskich słodkości oraz loteria, w której będzie można wygrać dwuosobową wycieczkę do słonecznej Hurghady. Tego samego dnia w hotelu Marriott odbędzie się również uroczysta kolacja, w której udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Turystyki i Sportu, organizacji turystycznych, touroperatorów oraz mediów.
Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu przygotowało także moc atrakcji dla miłośników Kraju Faraonów na zbliżający się długi weekend. Już w piątek 20 czerwca w nadwiślańskim klubie La Playa rozpoczną się dni pod znakiem kultury egipskiej. Od godz. 18.00 na imprezowiczów będą czekały egipskie słodycze, malowanie henną, pokaz zdjęć z Kraju Faraonów oraz kolejna szansa na wylosowanie dwuosobowej wycieczki na tygodniowy pobyt z wyżywieniem all inclusive w czterogwiazdkowym hotelu w Hurghadzie. O 21.00 zaprosimy wszystkich gości do tanecznej zabawy, w trakcie której z głośników popłyną najgorętsze hity lata, przeplatane przebojami orientalnych artystów.
Dyrektor Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu, Ahmed Sobhi powiedział: „Piątkowa impreza będzie stanowić preludium przed sobotnim Dniem Egipskim, na który pragniemy zaprosić całe rodziny. 21 czerwca w klubie La Playa na gości czekać będą atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zabawa w słonecznym klimacie Kraju Faraonów jest przecież idealnym sposobem na powitanie kalendarzowego lata.”
W sobotę 21 czerwca od wczesnego popołudnia aż do zmierzchu w klubie La Playa na fanów Egiptu czekać będą m.in. warsztaty tańca brzucha, pokazy tradycyjnych tańców egipskich, degustacja orientalnych słodkości, pokazy zdjęć z Kraju Faraonów czy malowanie twarzy dzieci. Entuzjaści nurkowania będą mogli zapoznać się z ofertą Centrum Nurkowego Divemania, które przez cały rok organizuje wyjazdy nad Morze Czerwone. Tego dnia będzie można również obejrzeć oraz zakupić wyroby rzemiosła artystycznego prosto z Kraju Faraonów. O 21.00 z głośników znów popłyną gorące rytmy przeplatane przebojami orientalnych artystów, przy których będziemy mogli bawić się do białego rana. Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie loteria, w której będzie można wygrać aż 2 dwuosobowe wycieczki do słonecznej Hurghady.
POWIĄZANE WPISY
23 czerwca 2026
Dolny Śląsk rozpoczyna letni sezon. Kłodzko gospodarzem Turystycznego Otwarcia Wakacji
Kłodzko będzie gospodarzem tegorocznego Turystycznego Otwarcia Wakacji na Dolnym Śląsku.…
0 Komentarzy2 Minuty
18 czerwca 2026
Barometr Booking.com 2026: hotelarze patrzą w przyszłość z optymizmem, ale rośnie przepaść między dużymi i małymi obiektami
Dwie trzecie europejskich obiektów noclegowych spodziewa się poprawy sytuacji biznesowej…
0 Komentarzy6 Minuty
18 czerwca 2026
Zabierz flagę Mazowsza w podróż. Do wygrania 25 tys. zł w konkursie fotograficznym
Flaga Mazowsza może stać się bohaterką wakacyjnej fotografii. Ruszyła V edycja konkursu…
0 Komentarzy4 Minuty
18 czerwca 2026
Branża turystyczna znów spełni wakacyjne marzenia dzieci. Rusza akcja „Wakacje Marzeń 2026”
Dla wielu dzieci będzie to pierwszy wyjazd nad morze, pierwszy obóz i pierwsza…
0 Komentarzy3 Minuty
12 czerwca 2026
Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”
POT oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska rozpoczęły nabór zgłoszeń do…
0 Komentarzy2 Minuty
11 czerwca 2026
„Uczta Chrobrego” wraca do Gniezna. Miasto zaprasza do poznawania historii przez kuchnię
Gniezno po raz drugi zaprasza mieszkańców i turystów do odkrywania historii pierwszej…
0 Komentarzy3 Minuty
9 czerwca 2026
Suwałki – brama do krainy jezior i zielonych krajobrazów
Położone w otoczeniu jezior, lasów i parków narodowych Suwałki umacniają swoją pozycję na…
0 Komentarzy3 Minuty
9 czerwca 2026
Dzień Szkocki w Jadowie 2026. Mazowsze znów stanie się polską stolicą szkockiej kultury
4 lipca 2026 roku Jadów po raz szósty zamieni się w polską stolicę kultury szkockiej.…
0 Komentarzy3 Minuty
2 czerwca 2026
LOT stawia na AI. Polski przewoźnik rozpoczyna współpracę z ElevenLabs
Polskie Linie Lotnicze LOT wdrażają rozwiązania sztucznej inteligencji opracowane przez…
0 Komentarzy3 Minuty










