Accor utworzył fundusz pomocowy

Z myślą o wparciu pracowników i właścicieli hoteli w trudnym czasie Grupa Accor stworzyła specjalny fundusz „ALL Heartist Fund”, do którego trafi 25 proc. dywidendy, czyli blisko 70 mln Euro.
Obecnie ponad połowa hoteli należących do sieci Accor na całym świecie jest zamknięta. W związku z globalną pandemią, jako uzupełnienie realizowanych do tej pory działań, Rada Dyrektorów Grupy Accor postanowiła wycofać propozycję wypłaty dywidend w wysokości 280 mln Euro. Po konsultacjach z głównymi akcjonariuszami – JinJiang International, Qatar Investment Authority, Kingdom Holding Company i Harris Associates – Grupa zdecydowała przeznaczyć 25 proc. wspomnianej kwoty (70 mln Euro) na stworzenie „All Heartist Fund”, czyli funduszu specjalnego przeznaczenia powołanego w związku z globalną pandemią COVID-19. Jednocześnie członkowie zarządu Grupy podjęli decyzje o obniżeniu swoich opłat za uczestnictwo o 20 proc. na rzecz powołanego funduszu, z 25 proc. przekazanymi przez Sébastiena Bazin, prezesa i dyrektora generalnego Accor.
Sébastien Bazin, prezes i dyrektor generalny (CEO) Accor, powiedział: “Wartości takie jak gościnność, ochrona oraz opieka nad innymi osobami od zawsze znajdują się w sercu naszych działań. W świetle obecnych wydarzeń oraz znaczącej skali globalnego kryzysu postanowiliśmy w duchu naszych wartości i zobowiązań zadziałać w sposób natychmiastowy. Tym samym pragniemy wyrazić naszą solidarność, a także głęboką wdzięczność wobec wszystkich osób wykazujących się odwagą i bezinteresownością podczas obecnego kryzysu.”
W ramach „ALL Heartist Fund” Grupa Accor, zatrudniająca 300 tys. osób, zobowiązuje się pokryć koszty leczenia choroby COVID-19 pracownikom nieposiadającym ubezpieczenia zdrowotnego. Pomoc otrzymają także będący w trudnej sytuacji finansowej: pracownicy przebywający na tymczasowym zwolnieniu i właściciele hoteli – przy zastrzeżeniu, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Ponadto Grupa będzie dalej rozwijać i inicjatywy solidarnościowe mające na celu wsparcie pracowników służby zdrowia i organizacji non-profit.
Sébastien Bazin dodał: „Chciałbym podziękować głównym akcjonariuszom Grupy. Bez nich „ALL Heartist Fund” nie byłby możliwy. Chciałbym również złożyć głębokie wyrazy uznania wszystkim zespołom Accor na całym świecie, którzy stawiają czoła obecnemu kryzysowi z godną podziwu odwagą, poświęceniem oraz profesjonalizmem. Ponieważ nasza branża przeżywa ciężkie czasy, musimy podejmować trudne decyzje, jednakże Accor posiadając silny bilans, pozwoli przetrwać obecny kryzys i wyłonić się ze wzmożoną siłą w okresie ożywienia. Jestem w pełni przekonany, iż wkrótce Accor odkryje na nowo drogę do wzrostu.”
POWIĄZANE WPISY
7 sierpnia 2026
Mercure otwiera nowy hotel w Rumunii
Grupa Mercure Hotels & Resorts otworzyła hotel Mercure Oradea w Rumunii. Nowy obiekt…
0 Komentarzy2 Minuty
7 sierpnia 2026
Przemysław Wieczorek nowym prezesem Puro Hotels
Puro Hotels ma nowego prezesa. Z początkiem sierpnia stanowisko objął Przemysław…
0 Komentarzy2 Minuty
5 sierpnia 2026
Badanie a&o Hostels: rosnące koszty zmieniają wakacyjne wybory Europejczyków
Europejczycy nie rezygnują z podróżowania, choć coraz uważniej planują wyjazdy. Wybierają…
0 Komentarzy4 Minuty
4 sierpnia 2026
Radisson stawia na AI. Hotele sieci można wyszukać przez ChatGPT
Zamiast przeszukiwać kolejne oferty i wybierać filtry, wystarczy opisać planowany wyjazd.…
0 Komentarzy2 Minuty
3 sierpnia 2026
W salonikach Kolportera zaplanujesz podróż i kupisz bilety na letnie wydarzenia
Przygotowanie wakacyjnego wyjazdu nie musi ograniczać się do internetowych wyszukiwarek.…
0 Komentarzy2 Minuty
31 lipca 2026
Accor zakończył pierwsze półrocze 2026 z przychodami na poziomie 2,76 mld euro
Wojna na Bliskim Wschodzie nie zatrzymała wzrostu wyników Accor. Grupa zakończyła…
0 Komentarzy4 Minuty
31 lipca 2026
Kultury czterech kontynentów spotkały się w Grodzisku Mazowieckim
Przez pięć dni Grodzisk Mazowiecki gościł artystów reprezentujących cztery kontynenty…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lipca 2026
Atmosphere Kanifushi organizuje kolejną edycję festiwalu „Just Veg”
Atmosphere Kanifushi na Malediwach zaprasza na kolejną edycję autorskiego festiwalu…
0 Komentarzy1 Minuty
21 lipca 2026
IV Festiwal Kultur Świata w Grodzisku Mazowieckim. Pięć dni muzyki, tańca i tradycji z pięciu kontynentów
W dniach 22–26 lipca 2026 roku Grodzisk Mazowiecki po raz czwarty stanie się miejscem…
0 Komentarzy2 Minuty










