Ewelina Chądzyńska będzie koordynować prace biura Austria.info w Warszawie

Na początku sierpnia 2019 roku Gabriele Legner przejmie obowiązki szefa Narodowego Biura Promocji Austrii w Pradze, zastępując Francę Kobenter, która po 21 latach odchodzi na emeryturę. Lenger zachowa jednocześnie obowiązki szefa warszawskiego biura zmieniając jednak miejsce pracy na Pragę.
Pracę zespołu austria.info w Warszawie jako Business Development Manager będzie koordynować Ewelina Chądzyńska, która związana jest z firmą od 2013 r. Początkowo odpowiedzialna była za działania PR, a następnie za marketing i sprzedaż.
Równocześnie szeregi biura w pełnym wymiarze zasili dotychczasowy współpracownik, Michał Ozimek, przejmując tym samym część dotychczasowych obowiązków zespołu, w tym przede wszystkim kontakty z biurami podróży oraz reklamę klasyczną.
Gabriele Lenger związana jest z Narodowym Biurem Promocji Austrii od 1991 r. W 1999 r. zdecydowała się na zmianę miejsca pracy i odpowiadała za działania marketingowe w biurze promocji regionu Burgenland Tourismus, po to by w 2005 r. wrócić jako szef zagranicznych biur austria.info, w tym Kanady (2005-2009), Rumunii (2009-2014) oraz Polski (2014-do dziś). Od sierpnia 2019 r. Lenger prowadzić będzie również biuro w Pradze.
Michael Strasser, manager regionu CEE, któremu podlega warszawskie biuro austria.info., powiedział: „Chcemy być sprawną organizacją korzystającą z dobrodziejstw współczesnej technologii, tj. rozwiązań, które nie wymagają stałej obecności zarządzających na rynku. Strategia kierowania więcej niż jednym rynkiem przez jednego menadżera realizowana była dotychczas z powodzeniem na rynku japońskim oraz koreańskim.”
POWIĄZANE WPISY
5 maja 2026
Holiday Barometer 2026: Polacy wybierają kraj i ostrożniej planują wakacje
Polacy planują tegoroczne urlopy z mniejszym entuzjazmem niż rok temu, ale nie rezygnują…
0 Komentarzy16 Minuty
5 maja 2026
Salzkammergut zaprasza latem
21 kwietnia br. odbyła się konferencja prasowa Austria Info prezentująca letnie atrakcje…
0 Komentarzy3 Minuty
5 maja 2026
Jamajka stawia na turystykę kulinarną. Nowi producenci i restauratorzy przyciągają gości
Jamajka konsekwentnie poszerza swoją ofertę turystyczną, stawiając na rozwój segmentu…
0 Komentarzy3 Minuty
30 kwietnia 2026
Rośnie turystyka w Korei Południowej. Polacy wydłużają pobyty
Pierwszy kwartał 2026 roku przyniósł wzrost ruchu turystycznego z Polski do Korei…
0 Komentarzy2 Minuty
29 kwietnia 2026
Lasy, góry i aktywny wypoczynek. Trentino promuje się w Polsce
W Warszawie i Krakowie odbyły się spotkania promujące włoski region Trentino jako…
0 Komentarzy2 Minuty
29 kwietnia 2026
Ministerstwo Turystyki Bułgarii: umiarkowany wzrost sektora i nowe strategie promocyjne
Ministerstwo Turystyki Bułgarii, podczas spotkania w Sofii z udziałem przedstawicieli…
0 Komentarzy2 Minuty
24 kwietnia 2026
Polacy coraz liczniej wybierają Emilię-Romanię. Wzrost o 20 proc. rok do roku
Włoski region Emilia-Romania odnotował 20 proc. wzrost liczby turystów z Polski – wynika…
0 Komentarzy3 Minuty
22 kwietnia 2026
Polacy znów wybierają Balaton. Liczy się dojazd, cena i standard
Balaton wraca do łask polskich turystów, ale już nie jako sentymentalny kierunek z…
0 Komentarzy3 Minuty
21 kwietnia 2026
Meet Hiszpania w Warszawie
Agencja Latam de Luxe zorganizowała w Warszawie warsztaty Meet Hiszpania dla agentów i…
0 Komentarzy2 Minuty










