Targi TT Warsaw – już za 3 tygodnie

W dniach 23-25 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie po raz 25. odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2017. Po raz trzeci krajem partnerskim targów została Polska.
Jubileuszowe wydarzenie zgromadzi wystawców z ponad 50 krajów z 5 kontynentów. Swoją obecność potwierdzili m.in. wystawcy z Francji, Hiszpanii, Malty, Mołdawii, Rumunii, Szwecji, Słowacji, Słowenii, Włoch czy Niemiec. Nie zabraknie też reprezentantów z Bliskiego Wschodu: Turcji, Palestyny, Iranu czy Izraela. Grono krajów egzotycznych uzupełnią przedstawiciele z Indii, Kuby czy Sri Lanki. Obecne będą stoiska krajowych, regionalnych organizacji turystycznych, biur podróży i organizatorów wyjazdów. Prezentować się będą również hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe czy agencje turystyki aktywnej.
25. Targi TT Warsaw obfitować będą w wydarzenia dedykowane profesjonalistom. Odbędzie się konferencja prasowa Polski jako kraju partnerskiego. Zaplanowano także szereg prezentacji tematycznych poświęconych m.in. Mołdawii, Republice Dominikany, Turcji oraz Peru – nieznanemu szerzej na polskim rynku turystycznym.
Listopadowe wydarzenie będzie dla branży turystycznej czasem podsumowań i finalizowania przygotowań do kolejnego sezonu. Na szczególną uwagę zasługiwać będzie debata „Czego potrzebuje polska turystyka?”. Na tytułowe pytanie będą starali się odpowiedzieć eksperci i praktycy związani z uczelniami wyższymi, Polską Izbą Turystyki, Polską Organizacją Turystyczną, Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego oraz regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi.
Polska Izba Turystki będzie organizatorem specjalnego panelu poświęconego wchodzącej w życie nowej ustawie o imprezach turystycznych i usługach powiązanych. Natomiast kwestia związana z nowym prawodawstwem w kontekście wyjazdów zagranicznych, zostanie poruszona na specjalnej konferencji: „Turystyka wyjazdowa pod rządami nowej ustawy”, w której udział wezmą przedstawiciele największych na rynku biur podróży, organizacji branżowych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Program targów uwzględni też prężnie rozwijającą się w ostatnich latach agroturystykę. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizuje seminarium dotyczące wykorzystania nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej. Z myślą o przedstawicielach branży MICE, zaplanowano z kolei konferencję, która będzie dotyczyła m.in. współpracy z agencjami eventowymi.
W trakcie wydarzenia odbędą się spotkania organizacji branżowych. 24 listopada zaplanowano uroczyste posiedzenie Rady Naczelnej Polskiej Izby Turystyki. Tego samego dnia przewidziane jest także zebranie członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.
Tradycyjnie imprezie towarzyszą konkursy dla wystawców. W plebiscycie „Homo Turisticus” Jury wybierze najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe. Z kolei w konkursie „Fair Play Turystyki Polskiej o Kryształowy Globus” organizowanym przez MT Targi Polska i Polską Izbą Turystyki nagrodzeni zostaną polscy organizatorzy turystyki, których cechuje wysoka jakość usług, przejrzystość i zgodność działalności z przepisami.
Targi to przede wszystkim rozmowy biznesowe. Po raz kolejny zostanie uruchomiona specjalna platforma stworzona we współpracy ze Stowarzyszeniem Konferencji i Kongresów w Polsce, która ułatwi umawianie spotkań w dedykowanej strefie B2B targów. Rejestracja w systemie będzie dostępna do 22 listopada na stronie internetowej: ttwarsaw.talkb2b.net.
Wstęp na 25. Targi Turystyczne TT Warsaw jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie rejestracja, której można dokonać online. Wydarzenie trwa w godzinach 10.00- 17.00. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl.
POWIĄZANE WPISY
5 grudnia 2025
Mazowsze pełne legend – odkryj trzy zamki, które pokochają dzieci
Mazowsze skrywa wiele miejsc owianych fascynującymi legendami, które potrafią pobudzić…
0 Komentarzy6 Minuty
5 grudnia 2025
Profitroom: Podlaskie hotele odnotowują 50,4 proc. wzrost rezerwacji. Na wynik wpływa Podlaski Bon Turystyczny
Według danych Profitroom liczba rezerwacji hotelowych w województwie podlaskim w okresie…
0 Komentarzy3 Minuty
4 grudnia 2025
Nowy Targ – stolica Podhala pełna atrakcji
Nowy Targ to górska stolica Podhala, malowniczo położona nad Białym i Czarnym Dunajcem. Z…
0 Komentarzy4 Minuty
3 grudnia 2025
Mazowieckie city breaks – odkryj Radom, Płock, Siedlce i Żyrardów
Jesień i zima to idealny moment, aby spojrzeć na Mazowsze z innej, mniej oczywistej…
0 Komentarzy8 Minuty
28 listopada 2025
Magdalena Krucz rekomendowana na prezeskę POT
Proces wyboru nowego prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej wciąż trwa, a branża…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Niemcy częściej wybierają Polskę. Dane DRV wskazują na wyraźny wzrost zainteresowania
Niemieccy turyści coraz częściej wybierają Polskę jako cel podróży. Dane Deutscher…
0 Komentarzy2 Minuty
25 listopada 2025
Opole zapowiada świąteczny jarmark i nowe atrakcje
Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu wystartuje 28 listopada i potrwa do 23…
0 Komentarzy1 Minuty
25 listopada 2025
Kasina Ski&Bike otwiera sezon narciarski
Kasina Ski&Bike jako pierwszy ośrodek Grupy Pingwina rozpoczęła sezon narciarski,…
0 Komentarzy1 Minuty
17 listopada 2025
Dolnośląska Organizacja Turystyczna prezentuje nowy spot – Dolny Śląsk Travel
Dolnośląska Organizacja Turystyczna zaprezentowała nowy spot promocyjny „Dolny Śląsk…
0 Komentarzy2 Minuty










