Świętokrzyskie Forum Branży Hotelarskiej IGHP

21 listopada w Kielcach odbędzie się Forum Branży Hotelarskiej Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Goście będą rozmawiać o konieczności współpracy branży, działaniach IGHP na terenie województwa świętokrzyskiego, współpracy regionu z branżą turystyczną i hotelarską, kondycji przemysłu hotelarskiego oraz o nowoczesnych technologiach dla hoteli.
Pierwsza część spotkania, które odbędzie się w BEST WESTERN Grand Hotel w Kielcach poświęcona będzie działaniom IGHP w obliczu nowych wyzwań dla branży, tak w województwie świętokrzyskim jak i w całym kraju, kwestii praw autorskich i pokrewnych, a także reemisji sygnału telewizyjnego. Uczestnicy dowiedzą się też jakie działania prowadzi Izba w interesie hotelarzy, na czym aktualnie skupiona jest jej aktywność i jakie korzyści oferuje swoim członkom. Reprezentantami IGHP podczas forum będą: Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP oraz Piotr Dwurnik, dyrektor regionalny IGHP i jednocześnie organizator spotkania.
Wśród panelistów nie zabraknie przedstawicieli władz. Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego zaprezentuje temat: „Świętokrzyskie hotelarstwo wczoraj i dziś – specjalizacje regionu”, a Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa świętokrzyskiego opowie o „Spójnej koncepcji promocyjnej regionu oraz współpracy branży turystyczno-hotelarskiej”.
Uczestnicy forum, przedstawiciele branży hotelarskiej, władz samorządowych oraz ROT wezmą też udział w dyskusji: „Sytuacja przemysłu hotelarskiego w regionie świętokrzyskim i perspektyw jego rozwoju – szanse i zagrożenia”.
Ostatnia część spotkania będzie dotyczyć technologii w hotelarstwie. Współpracujący z IGHP dostawcy, opowiedzą o nowoczesnych rozwiązaniach dla branży. UPC przedstawi kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla hoteli. Secco zaprezentuje program do controllingu hotelowego USALI BI Point. ESPONDI opowie o wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań mobilnych do zwiększania sprzedaży usług i budowania lojalności gości – Hotel 360 – Make It Easy, a Philips o hotelowej telewizji i nie tylko.
Forum adresowane jest do właścicieli i dyrektorów hoteli z województwa świętokrzyskiego. Gośćmi specjalnymi będą przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji branżowych.
Udział w Forum jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa wysyłając maila na adres: [email protected] lub telefonicznie: 41 365 50 00.
POWIĄZANE WPISY
23 marca 2026
IGHP: Stabilny luty w hotelarstwie. Frekwencję napędzał ruch biznesowy
Wyniki hoteli w lutym były umiarkowane, ale wyraźnie lepsze niż w styczniu i nieco wyższe…
0 Komentarzy4 Minuty
18 marca 2026
Accor rozwija portfolio w Uzbekistanie. Trzy nowe hotele dołączają do sieci
Ekspansja Accor w Uzbekistanie nabiera tempa. W ciągu najbliższych miesięcy w Taszkent…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
A&o przyspiesza ekspansję sprzedażową, wzmacniając obecność we Francji, Wielkiej Brytanii i Skandynawii
Sieć a&o Hostels rozbudowuje swój międzynarodowy dział sprzedaży, zatrudniając trzech…
0 Komentarzy4 Minuty
12 marca 2026
A&o Hostels kupuje biurowiec w centrum Berlina. Celem jest transformacja w największy hostel w Europie
A&o Hostels informuje, że przekształci pusty biurowiec w Berlinie w największy hostel w…
0 Komentarzy2 Minuty
12 marca 2026
Mercure rozwija sieć w Rumunii
Marka Mercure, należąca do grupy Accor, rozwija swoją działalność w Rumunii. Po…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
Coral Travel nagrodził najlepsze hotele na gali w Berlinie. Turcja liderem rankingu
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w trakcie Międzynarodowych Targów Turystycznych…
0 Komentarzy3 Minuty
5 marca 2026
Arche otwiera Metalowca w Muszynie. Dawne sanatorium z PRL wraca jako hotel z 373 pokojami
W Muszynie otwarto nowy obiekt – Arche Metalowiec Muszyna. To 24. hotel grupy Arche,…
0 Komentarzy3 Minuty
26 lutego 2026
Mniej absurdów w kategoryzacji hoteli. Ponad 60 zmian w rozporządzeniu
Polską branżę turystyczną czekają zmiany w przepisach hotelarskich. Ministerstwo Sportu i…
0 Komentarzy3 Minuty
26 lutego 2026
Kolejny rok wzrostów Accor: 5,64 mld euro przychodów i 303 nowe hotele w 2025
Accor zakończył 2025 r. ze wzrostem przychodów do 5,639 mld euro i wynikiem EBITDA na…
0 Komentarzy2 Minuty










