Owady w menu w kołobrzeskim Marine Hotel

Na ostatni weekend października Restauracja Lobster wprowadza specjalne 3-daniowe menu. Główną rolę w nim odegrają owady i nawet menu będzie w formie czarnej muchy.
Goście spędzający weekend w Kołobrzegu będą mieli wyjątkową okazję skosztować potraw z niewielką „domieszką” owadów. Szef Kuchni Marine Hotel***** przygotował frykasy idealnie wpisujące się w atmosferę Halloween, które będą serwowane od piątku do niedzieli w Restauracji Lobster. Kunsztownie skomponowana przystawka, z foie gras, szpikiem oraz czarnymi mrówkami i bułeczkami z pokrzywą wypiekanymi w hotelu, będzie podawana na okrągłej desce. Główne danie to wędzone pęczotto z larwami jedwabnika oraz móżdżkiem cielęcym i grzybami. A na koniec coś słodkiego – pasikoniki w czekoladzie z karmelem i Baileysem.
Mariusz Kucharczak, szef kuchni Marine Hotel, powiedział: „Prawdziwy koneser powinien spróbować wszystkiego i właśnie teraz nadarza się ku temu doskonała sposobność. Warto również wspomnieć o opinii naukowców, którzy uważają, że za kilkanaście lat owady będą głównym składnikiem diety ludzi na ziemi, zatem może warto wybrać się w podróż do przyszłości i poznać jej smak.”
Marini Café również w Halloween zaprasza do przyszłości, ofertując drinki molekularne. Cosmopolitan w formie spaghetti czy Mojito w kapsułce – na pewno znajdą amatorów „procentów” podanych inaczej. Z kawiarni roztacza się piękny widok na plażę, więc warto rozsmakować się w Sex on the Beach w formie galaretki. Nie zabraknie też koktajlu dla najmłodszych – CosmoBlue z kawiorem z grenadyny.
POWIĄZANE WPISY
15 kwietnia 2026
B&B Hotels debiutuje w Trójmieście. Sieć otwiera obiekt w historycznym centrum Gdańska
Sieć B&B Hotels zadebiutowała w Trójmieście, otwierając hotel w centrum Gdańska przy…
0 Komentarzy2 Minuty
3 kwietnia 2026
Arche z nową inicjatywą społeczną. Grupa ograniczy sprzedaż alkoholu w hotelach
Alkoholizm w Polsce pozostaje poważnym wyzwaniem społecznym, na co odpowiada Grupa Arche.…
0 Komentarzy4 Minuty
3 kwietnia 2026
Falkensteiner z nowymi partnerami po Deluxe Travel Market. Polska coraz ważniejszym rynkiem
Marka Falkensteiner Hotels & Residences konsekwentnie rozwija działania promocyjne na…
0 Komentarzy2 Minuty
1 kwietnia 2026
Art in Motion: nowy cykl wydarzeń artystycznych w centrum Warszawy
Hotel Polonia Palace w Warszawie rozpoczyna cykl wydarzeń kulturalnych Art in Motion,…
0 Komentarzy2 Minuty
23 marca 2026
IGHP: Stabilny luty w hotelarstwie. Frekwencję napędzał ruch biznesowy
Wyniki hoteli w lutym były umiarkowane, ale wyraźnie lepsze niż w styczniu i nieco wyższe…
0 Komentarzy4 Minuty
18 marca 2026
Accor rozwija portfolio w Uzbekistanie. Trzy nowe hotele dołączają do sieci
Ekspansja Accor w Uzbekistanie nabiera tempa. W ciągu najbliższych miesięcy w Taszkent…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
A&o przyspiesza ekspansję sprzedażową, wzmacniając obecność we Francji, Wielkiej Brytanii i Skandynawii
Sieć a&o Hostels rozbudowuje swój międzynarodowy dział sprzedaży, zatrudniając trzech…
0 Komentarzy4 Minuty
12 marca 2026
A&o Hostels kupuje biurowiec w centrum Berlina. Celem jest transformacja w największy hostel w Europie
A&o Hostels informuje, że przekształci pusty biurowiec w Berlinie w największy hostel w…
0 Komentarzy2 Minuty
12 marca 2026
Mercure rozwija sieć w Rumunii
Marka Mercure, należąca do grupy Accor, rozwija swoją działalność w Rumunii. Po…
0 Komentarzy2 Minuty










