Mövenpick przyspiesza ekspansję. Trzy nowe hotele w Europie i Azji
fot. materiały prasowe
Mövenpick rozwija swoje portfolio, uruchamiając trzy nowe obiekty w Europie i Azji Środkowej. Najnowsze otwarcia obejmują debiuty w Czarnogórze, Armenii i Uzbekistanie, wpisując się w strategię ekspansji marki na rynkach o rosnącym znaczeniu turystycznym i biznesowym.
Od ponad 70 lat Mövenpick buduje swoją tożsamość w oparciu o szwajcarską tradycję kulinarną. Dziś sieć obejmuje ponad 140 hoteli w 40 krajach i konsekwentnie rozwija się na rynkach Europy oraz Azji Środkowej. W ostatnich latach marka debiutowała m.in. w Polsce, Grecji i we Włoszech, a kolejnym krokiem ma być wejście na rynek brytyjski w 2027 roku.
Pierwszy Mövenpick w Czarnogórze
Położony nad brzegiem morza Mövenpick Hotel & Residences Teuta Kotor Bay jest pierwszym obiektem marki w Czarnogórze. Hotel znajduje się w Risnie, jednej z najstarszych miejscowości regionu Adriatyku. Oferuje 151 pokoi i apartamentów z widokiem na Zatokę Kotorską wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W obiekcie dostępne są m.in. bar plażowy, basen infinity oraz strefa wellness z sauną fińską i łaźnią parową. Oferta gastronomiczna oparta jest na kuchni adriatyckiej z elementami szwajcarskich klasyków.
„Bałkany to region o ogromnym potencjale, który coraz wyraźniej zaznacza swoją pozycję w segmencie turystyki premium. Cieszymy się, że możemy zaprezentować markę Mövenpick w tak wyjątkowej lokalizacji. Hotel stawia na celebrowanie wspólnych chwil, a w połączeniu z autentycznym charakterem Czarnogóry tworzy dla gości zupełnie nową jakość wypoczynku” – powiedziała Małgorzata Kalinowska-Klimek, Vice President Franchise Operation Eastern Europe w Accor.
Ekspansja na Kaukazie i w Azji Środkowej
Marka umacnia również swoją obecność w regionie Kaukazu i Azji Środkowej. Mövenpick Yerevan to pierwszy hotel sieci w Armenii. Obiekt oferuje 127 pokoi i apartamentów, przestrzenie biznesowe oraz trzy nowoczesne sale konferencyjne. Z kolei Mövenpick Tashkent Old City to pierwszy obiekt marki w Uzbekistanie, zlokalizowany w pobliżu historycznego bazaru Chorsu. Hotel oferuje 120 pokoi, restaurację oraz centrum spa z krytym basenem. Do dyspozycji gości pozostaje także zaplecze konferencyjne przystosowane do organizacji wydarzeń biznesowych.
„Otwarcie nowych hoteli Mövenpick odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozwój zróżnicowanego portfolio w dynamicznie rozwijających się regionach. Łącząc szwajcarską jakość marki z wyrazistym charakterem lokalnej kultury Armenii, Czarnogóry i Uzbekistanu, tworzymy dla gości nowe możliwości odkrywania tych kierunków” – podkreśla Aron Libinson, Vice President of Operations, New East w Accor.
POWIĄZANE WPISY
12 maja 2026
Raport Eurocamp Polska: camping przestaje być alternatywą. Nowe podejście Polaków do wypoczynku
Camping coraz rzadziej postrzegany jest jako budżetowa alternatywa dla hotelu i coraz…
0 Komentarzy4 Minuty
11 maja 2026
Nowe życie zabytku w sercu Wrocławia. B&B Hotel Wrocław Old Town już przyjmuje gości
W dawnym gmachu Miejskiej Kasy Oszczędności przy wrocławskim rynku rozpoczął działalność…
0 Komentarzy2 Minuty
4 maja 2026
Airbnb: koszty i dostępność noclegów kluczowe dla podróży rodzin w Polsce
Około 51 proc. podróżujących rodzin w Polsce napotyka trudności przy planowaniu…
0 Komentarzy5 Minuty
20 kwietnia 2026
Najlepsze hotele w Polsce wybrane. Znamy wyniki Travelist Hotel Star 2026
Znamy wyniki tegorocznej edycji Travelist Hotel Star 2026. Wyróżnienia przyznane przez…
0 Komentarzy3 Minuty
20 kwietnia 2026
IGHP: słabszy marzec w hotelach. Prognozy na majówkę umiarkowane
Umiarkowane ożywienie w segmencie biznesowym i wyraźne osłabienie w hotelach…
0 Komentarzy6 Minuty
15 kwietnia 2026
B&B Hotels debiutuje w Trójmieście. Sieć otwiera obiekt w historycznym centrum Gdańska
Sieć B&B Hotels zadebiutowała w Trójmieście, otwierając hotel w centrum Gdańska przy…
0 Komentarzy2 Minuty
3 kwietnia 2026
Arche z nową inicjatywą społeczną. Grupa ograniczy sprzedaż alkoholu w hotelach
Alkoholizm w Polsce pozostaje poważnym wyzwaniem społecznym, na co odpowiada Grupa Arche.…
0 Komentarzy4 Minuty
3 kwietnia 2026
Falkensteiner z nowymi partnerami po Deluxe Travel Market. Polska coraz ważniejszym rynkiem
Marka Falkensteiner Hotels & Residences konsekwentnie rozwija działania promocyjne na…
0 Komentarzy2 Minuty
1 kwietnia 2026
Art in Motion: nowy cykl wydarzeń artystycznych w centrum Warszawy
Hotel Polonia Palace w Warszawie rozpoczyna cykl wydarzeń kulturalnych Art in Motion,…
0 Komentarzy2 Minuty










