European Franchise Awards: Mercure wyróżnione jako Marka Roku

fot. materiały prasowe

Mercure, marka należąca do grupy Accor, otrzymała wyróżnienie Międzynarodowej Marki Roku w ramach European Franchise Awards 2025, organizowanych przez Europejską Federację Franczyzową (EFF).

Nagrodę przyznano za globalny rozwój sieci i jej umocnioną pozycję w segmencie hoteli franczyzowych. Mercure działa na rynku od 1973 roku. Sieć hoteli liczy obecnie ponad 1 tys. obiektów, w tym ponad 25 hoteli w Polsce. Do flagowych należą m.in. Mercure Szczyrk Resort oraz Mercure Kraków Fabryczna City.

Europejska Federacja Franczyzowa zrzesza stowarzyszenia z 18 krajów, m.in. Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Jej sieć obejmuje ponad 3 tys. konceptów franczyzowych, 500 tys. punktów sprzedaży i ponad 3 mln profesjonalistów.

„To wyróżnienie jest świadectwem zaangażowania marki Mercure w dostarczanie gościom wartościowych doświadczeń poprzez pryzmat lokalnej kultury. Mogliśmy osiągnąć ten sukces dzięki naszym zespołom, gościom i partnerom, z którymi nieustannie rozwijamy się, oferując podróżnym nowe sposoby zanurzenia się w miejscach, które odkrywają – w Europie i na całym świecie” – powiedział Vincent Moskovtchenko, VP Marketing Midscale Brands for Europe & North Africa w Accor.