Nekera i Turespaña zapraszają na Spanish Event. Największe hiszpańskie wydarzenie branżowe od 8 kwietnia

W 2023 roku do Hiszpanii przyjechało ponad 85 mln podróżnych, wśród których Polska była jednym z głównych rynków źródłowych. Tym samym kraj odwiedziła rekordowa liczba polskich turystów. Hiszpania przyjęła 1,87 mln Polaków, co stanowi wzrost o 21,1 proc. w porównaniu z rokiem 2022.
Kontynuując politykę dywersyfikacji rynków źródłowych, w strategię promocji turystycznej w roku 2024 po raz kolejny wpisano Spanish Event organizowany przez touroperatora Nekera wraz z Biurem Turystyki Ambasady Hiszpanii w Warszawie (Turespaña). O randze wydarzenia świadczy udział 13 hiszpańskich regionów turystycznych, pięć sieci hotelowych oraz jedno stowarzyszenie hotelarzy. Uroczystego otwarcia dokonają Ambasador Hiszpanii w Polsce, Jego Ekscelencja Ramiro Fernández Bachiller.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-11 kwietnia 2024 w Warszawie: hotel Grand Sheraton i w Katowicach: hotel Novotel. Podczas eventu Turespaña przedstawi główne nowości dotyczące destynacji, jak również inne ważne i interesujące informacje dla agentów polskich biur podróży. Nekera natomiast zaprezentuje swoją szeroką ofertę produktową na lata 2024 i 2025, która obejmuje m.in.15 hiszpańskich kierunków wakacyjnych. Zapisy dla agentów możliwe są u regionalnych kierowników sprzedaży Nekery.
Wśród gości, którzy potwierdzili swój udział, znajdują się m.in. przedstawiciele regionów turystycznych, takich jak: Alicante, Andaluzja, Comunidad Valenciana, Costa Blanca, Costa Brava, Costa Calida, Gran Canaria, La Palma, Lanzarote, Lloret de Mar, Salou, Teneryfa, Visit Benidorm i in. Podczas wydarzenia będą obecni także Sales Managerowie sieci hotelowych m.in. Climia, Iberostar, Landmar, Melia, Poseidon i in.Partnerami medialnymi w tym roku są Wasza Turystyka, Wiadomości Turystyczne i Turistico.pl, a partnerem technologicznym system rezerwacyjny MerlinX.
Agenci turystyczni, biorący udział w Spanish Event w stolicy, będą mieli również okazję zbliżyć się do słynnej hiszpańskiej gastronomii dzięki Adrianowi Stojewskiemu, znanemu polskiemu szefowi kuchni specjalizującemu się w kuchni hiszpańskiej. W ubiegłym roku Stojewski został pierwszym polskim uczestnikiem finału World Paella Cup w Walencji.
„Kolejna, tegoroczna edycja Spanish Event wpisuje się już na stałe w kalendarium ważnych wydarzeń branżowych sektora turystycznego w Polsce. Zasięg imprezy wykracza już poza polski rynek i jest szeroko komentowany również w mediach zagranicznych” – powiedział Maciej Nykiel, prezes Nekery.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal WaszaTurystyka.pl
POWIĄZANE WPISY
11 maja 2026
TOP Touristik zaprosił agentów na Cypr
TOP Touristik wspólnie z Ministerstwem Turystyki Cypru zorganizowali wyjazd studyjny dla…
0 Komentarzy3 Minuty
11 maja 2026
TravelDATA: Wzrost cen wyjazdów na sierpień 2026. Największe zwyżki na Sycylii
W ostatnim tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami między 3 a 9 sierpnia 2026 roku…
0 Komentarzy4 Minuty
8 maja 2026
Travelist: egzaminy ósmoklasisty sprzyjają wyjazdom. Hotele tańsze niż podczas majówki
W czasie egzaminów ósmoklasisty część rodzin decyduje się na kilkudniowy wyjazd. W dniach…
0 Komentarzy3 Minuty
8 maja 2026
Wakacje bez nadwyrężania budżetu. eSky wskazuje oferty poniżej 2 tys. zł
Choć sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, Polacy nadal mogą znaleźć zagraniczne…
0 Komentarzy3 Minuty
5 maja 2026
Itaka i Allegro łączą siły. Na rynek wchodzi marka Allegro Wakacje
Allegro i Itaka ogłosiły start wspólnego projektu Allegro Wakacje. Serwis jest już…
0 Komentarzy1 Minuty
4 maja 2026
Biura podróży: średnie ceny wycieczek na lato 2026 nieznacznie spadły, ale pozostają wyższe niż przed rokiem
W ubiegłym tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami pomiędzy 3 i 9 sierpnia 2026 spadła…
0 Komentarzy2 Minuty
30 kwietnia 2026
Travelist: wcześniejsze rezerwacje na lato 2026 utrzymują przewagę cenową
Rezerwowanie wakacji z wyprzedzeniem w wielu przypadkach okazuje się bardziej opłacalne…
0 Komentarzy5 Minuty
29 kwietnia 2026
Grecy zorganizowali Tourism Open Days
Agencja Aviareps wraz z Grecką Narodową Organizacją Turystyczną zorganizowała w Warszawie…
0 Komentarzy2 Minuty
28 kwietnia 2026
Austria Info zorganizowała warsztaty dla biur podróży
22 kwietnia br. Austria Info zorganizowała w Warszawie warsztaty dla biur podróży.…
0 Komentarzy2 Minuty









