Kraków Airport: w październiku obsłużyliśmy ponad 868 tys. pasażerów. To o 10 proc. więcej niż przed pandemią

W październiku z usług Kraków Airport skorzystało 868 810 pasażerów, czyli o 10 proc. więcej w stosunku do października 2019 roku i o 17 proc. więcej w stosunku do października 2022 roku. Łącznie od początku roku krakowskie lotnisko obsłużyło 7 956 169 pasażerów.
Prezes zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek, wyraził zadowolenie z osiągniętych wyników i podkreślił istotną rolę rozbudowanej sieci połączeń.
„Miniony miesiąc zamknęliśmy wynikiem 868 810 obsłużonych pasażerów. To niewątpliwie efekt konsekwentnie odbudowywanej siatki połączeń, której atrakcyjność potwierdzają nasi pasażerowie wybierając właśnie krakowskiego lotnisko. Ruch w sezonie letnim pokazał także, że podróżni równie chętnie odwiedzali Kraków i Małopolskę w celach zarówno turystycznych, jak i biznesowych” – Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
„W ostatnią niedzielę zaczęła obowiązywać siatka połączeń Zima 2023/24. Wśród blisko 125 kierunków, mamy kilka nowości, w tym zainaugurowane we wtorek połączenie do Tirany – jednego z naszych bazowych przewoźników – linii lotniczej Ryanair. Finalizujemy także trwające obecnie rozmowy z przewoźnikami na temat siatki połączeń roku 2024, pracujemy, tak aby nadal oferować naszym pasażerom oczekiwane przez nich kierunki. Jednym z efektów tych rozmów jest powrót do Krakowa od sezonu letniego przyszłego roku połączenia do Brukseli oferowanego przez Brussels Airlines. To ważne połączenie, potwierdzające znaczenie Małopolski i Krakowa na biznesowej mapie Europy. Mamy nadzieję, że tych dobrych informacji będziemy mieć dla państwa w najbliższym czasie znacznie więcej” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
POWIĄZANE WPISY
30 kwietnia 2026
Gdańsk z nowymi kierunkami. LOT rozszerza siatkę połączeń z północy Polski
Gdańsk zyskał nowe kierunki na mapie połączeń lotniczych. PLL LOT uruchomiły bezpośrednie…
0 Komentarzy3 Minuty
30 kwietnia 2026
Prezentacja Wysp Jońskich i Egejskich Północnych
Agencja Aviareps wraz z Grecką Narodową Organizacją Turystyczną zaprezentowały atrakcje…
0 Komentarzy1 Minuty
29 kwietnia 2026
139 dni dookoła świata. Nowy program Costa Cruises na 2028 rok
139 dni, pięć kontynentów i 51 kierunków – tak przedstawia się program rejsu dookoła…
0 Komentarzy3 Minuty
29 kwietnia 2026
Wizz Air świętuje rok programu Customer First Compass
Wizz Air przedstawił podsumowanie pierwszego roku realizacji planu transformacji Customer…
0 Komentarzy3 Minuty
20 kwietnia 2026
Forum Liderów Business Travel & Meetings: branża o trendach i wyzwaniach w 2026 roku
Branża turystyczna spotkała się 13 kwietnia w hotelu Radisson Collection Warsaw podczas…
0 Komentarzy1 Minuty
16 kwietnia 2026
Zmiany w Corendon Airlines: dodatkowa taryfa i nowe zasady bagażu
Corendon Airlines wprowadza uproszczoną strukturę taryf, dostosowaną do różnych typów…
0 Komentarzy1 Minuty
10 kwietnia 2026
Katowice Airport: Spadki w marcu wyraźne, ale pierwszy kwartał 2026 r. zamykamy wzrostem
Katowice Airport podało wyniki ruchu pasażerskiego za pierwszy kwartał 2026 r. Jak wynika…
0 Komentarzy3 Minuty
9 kwietnia 2026
Wizz Air zwiększa letnią ofertę z Katowic: 13 nowych tras i osiem różnych kierunków
Wizz Air ogłosił rozbudowę letniej siatki lotów z Katowic na 2026 r., wprowadzając 13…
0 Komentarzy2 Minuty
3 kwietnia 2026
Lotnisko Zielona Góra-Babimost: 11 tys. pasażerów w I kwartale 2026 r.
Lotnisko Zielona Góra-Babimost podało wyniki za I kwartał 2026 r. Port lotniczy obsłużył…
0 Komentarzy2 Minuty










