Kajko i Kokosz na festynie rzemiosł w Nowym Tomyślu. Wiklinowy smok w nowotomyskim zoo

Za nami piąta edycja festynu rzemiosł w Nowym Tomyślu. Tegorocznemu festynowi towarzyszyli goście specjalni – Kajko i Kokosz. To nie jedyna niespodzianka, która miała miejsce podczas tego wydarzenia. W miejskim zoo, na stałe zamieszkał wiklinowy smok Miluś, który stanowi pamiątkę po wizycie komiksowych postaci w mieście.
Podczas tegorocznego festynu, podobnie jak podczas poprzednich edycji, odwiedzający mogli przyjrzeć się pracy rzemieślników reprezentujących zawody: kowala, rymarza, garncarza, tkacza, powroźnika oraz plecionkarza. Nie zabrakło również stoisk z rękodziełem oraz stoisk z ofertą turystyczną – w tym Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, Szlaku Wikliny oraz Gminy Nowy Tomyśl. O oprawę muzyczną zadbała kapela koźlarska „Zbąszyniacy”.

W tym roku na Festynie Rzemiosł można było spotkać wyjątkowych gości – Kajka i Kokosza, którzy przybyli do Nowego Tomyśla. Wszystko to dzięki współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, która pozyskała od Fundacji Kreska im. Janusza Christy licencję na wykorzystanie wizerunku postaci z komiksów w celu turystycznej promocji regionu. Ci znani wszystkim słowiańscy wojowie, w ramach nowej kampanii promocyjnej, w serii tematycznych grafik i filmów odwiedzają miejsca związane z początkami Polski, a także uczestniczą w wielu imprezach promujących region.
Wiklinowy smok w ogrodzie zoologicznym
Na gości, czekały również prezenty, które zostały wręczone im przez przedstawicieli samorządu powiatowego i gminnego. Była to wiklinowa tarcza oraz włócznia, a podczas spaceru w ogrodzie zoologicznym Kajko i Kokosz napotkali na swojego komiksowego przyjaciela – smoka Milusia. Smok Miluś został wykonany przez Krzysztofa Pierzyńskiego z pracowni plecionkarskiej ARTEX w Szarkach.
Wiklinowy smok Miluś pozostanie w nowotomyskim zoo jako pamiątka wizyty Kajka i Kokosza. Każdy odwiedzający miejskie zoo, będzie mógł zobaczyć na własne oczy tę rzeźbę.
POWIĄZANE WPISY
5 grudnia 2025
Mazowsze pełne legend – odkryj trzy zamki, które pokochają dzieci
Mazowsze skrywa wiele miejsc owianych fascynującymi legendami, które potrafią pobudzić…
0 Komentarzy6 Minuty
5 grudnia 2025
Triverna.pl: Rekordowy grudzień w hotelach. Najwyższe ceny w górach
Z danych portalu Triverna.pl wynika, że grudzień w polskich hotelach zapowiada się…
0 Komentarzy3 Minuty
5 grudnia 2025
Profitroom: Podlaskie hotele odnotowują 50,4 proc. wzrost rezerwacji. Na wynik wpływa Podlaski Bon Turystyczny
Według danych Profitroom liczba rezerwacji hotelowych w województwie podlaskim w okresie…
0 Komentarzy3 Minuty
5 grudnia 2025
Sopocka Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w „Sopockich Perłach”
Sopocka Organizacja Turystyczna rozpoczyna siódmą edycję konkursu „Sopockie Perły”.…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2025
Sezon narciarski w Wiśle otwarty. Skolnity gotowy na narciarzy
Sezon narciarski na stacji Skolnity w Wiśle rozpocznie się dziś, 5 grudnia, o godzinie…
0 Komentarzy1 Minuty
4 grudnia 2025
Nowy Targ – stolica Podhala pełna atrakcji
Nowy Targ to górska stolica Podhala, malowniczo położona nad Białym i Czarnym Dunajcem. Z…
0 Komentarzy4 Minuty
4 grudnia 2025
Travelist.pl rusza z zimowym konkursem fotograficznym
Travelist.pl uruchomił konkurs fotograficzny „Jedź na ferie - wygraj wakacje”, w którym…
0 Komentarzy2 Minuty
4 grudnia 2025
Accor mianuje Karelle Lamouche CEO na Europę i Afrykę Północną
Grupa hotelowa Accor ogłosiła powołanie Karelle Lamouche na stanowisko CEO…
0 Komentarzy2 Minuty
3 grudnia 2025
Rusza 8. edycja konkursu fotograficznego #LubelskieTravel
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna otwiera nabór do kolejnej edycji konkursu…
0 Komentarzy1 Minuty










