Sekretarz generalny UNWTO – Tunezja będzie liderem

Światowa Organizacja Turystyki ufa Tunezji – takie jest echo spotkania z sekretarzem generalnym Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), Talebem Rifaim, w Tunisie, w którym uczestniczyli m.in. prezydent Tunezji Beji Caid Essbsi, premier Habib Essid i minister turystyki Salma Elloumi Rekik. Rifai przypomniał m.in. o roli turystyki w tworzeniu miejsc pracy i wkładzie jej w rozwój gospodarki Tunezji. Wyraził pełne zaufanie, ze turystyka Tunezji szybko się odbuduje. Zadeklarował pełne wsparcie UNWTO dla turystyki tunezyjskiej.
Rifai podkreślił: „Sektor turystyczny zatrudnia w Tunezji 400 tys. osób i jest główną siłą napędową tutejszej gospodarki. Wierzę, że przy wsparciu sił politycznych i całej branży turystycznej, niedługo będziemy świadkami szybkiego ożywienia turystyki. Odgrywa ona fundamentalną rolę w nowej erze Tunezji.”
Minister Salma Elloumi Rekik, dodała : 'Jesteśmy zdeterminowani, by iść do przodu i jest wola polityczna, żeby bardziej ożywić sektor turystyczny. Wynika to choćby z działań podejmowanych przez ministerstwo turystyki. Organizujemy wielką akcję promocyjną, wspieramy zagranicznych touroperatorów, skupimy się również na turystyce krajowej oraz przyjazdach turystów z krajów Meghrebu. Robimy wszystko, by poprawić obecną sytuację.”
UNWTO i Tunezja uzgodniły nowe ramy współpracy, obejmujące m.in. komunikację, edukację, szkolenia i klasyfikację hoteli.
Sekretarz UNWTO dodał: „Tunezja jest kraje otwartym na turystów i wierzę, za nadal będzie robić wszystko, by być jednym z liderów w tym sektorze.”
Tunezja będzie gospodarzem 5. edycji Konferencji Turystyki i Mediów UNWTO
POWIĄZANE WPISY
20 czerwca 2026
Dziki Zachód otwarty w Europa Park
18 czerwca br. uroczyście otwarto Silver Lake City. To nowy obszar w największym…
0 Komentarzy2 Minuty
18 czerwca 2026
Barometr Booking.com 2026: hotelarze patrzą w przyszłość z optymizmem, ale rośnie przepaść między dużymi i małymi obiektami
Dwie trzecie europejskich obiektów noclegowych spodziewa się poprawy sytuacji biznesowej…
0 Komentarzy6 Minuty
18 czerwca 2026
Lato na Jamajce pod znakiem reggae i dancehallu. Wyspa zaprasza na największe festiwale sezonu
Jamajka przedstawiła kalendarz letnich wydarzeń muzycznych, które odbędą się między…
0 Komentarzy2 Minuty
17 czerwca 2026
Turyści wracają na Cypr
Po wiosennych zawirowaniach turyści wracają na Cypr. Polska, ze stabilnym wzrostem, jest…
0 Komentarzy1 Minuty
11 czerwca 2026
Wzrost popularności podróży samochodem na Węgry. Na znaczeniu zyskuje caravaning
Węgry od lat utrzymują silną pozycję wśród zagranicznych kierunków wybieranych przez…
0 Komentarzy2 Minuty
1 czerwca 2026
„Zaćmienie stulecia” przyciągnie turystów do Tunezji w 2027 roku
Wyjątkowe zjawisko astronomiczne może stać się impulsem dla tunezyjskiej branży…
0 Komentarzy1 Minuty
1 czerwca 2026
Chorwacja rusza z nową kampanią promocyjną. Jej ambasadorem został John Malkovich
Hollywoodzki aktor John Malkovich został bohaterem nowej kampanii Chorwackiej Wspólnoty…
0 Komentarzy2 Minuty
29 maja 2026
Malediwy ograniczają import żywności dzięki ogrodom hydroponicznym
Jak zapewnić dostęp do świeżych warzyw i owoców w kraju, który niemal całkowicie…
0 Komentarzy2 Minuty
29 maja 2026
Nowy etap dla MICE w Angoli. Rusza Angola Convention Bureau
Angola wzmacnia swoją pozycję jako nowy kierunek dla międzynarodowych wydarzeń…
0 Komentarzy3 Minuty










