90. urodziny linii Finnair

archiwum Finnair

Finnair, piąta najstarsza działająca linia lotnicza na świecie, obchodziła pierwszego listopada 90-tą rocznicę powstania.

Z okazji swojej rocznicy, Finnair przygotował wiele atrakcji. Pierwszego listopada wszyscy pasażerowie lotów długodystansowych otrzymali specjalne, jubileuszowe wydanie komiksu o Kaczorze Donaldzie. Finnair przygotował również serię okolicznościowych plakatów, zaprojektowanych przez fińskiego grafika Erika Bruuna. Częścią obchodów jubileuszu jest trwający proces modernizacji i podwyższania standardu oferowanych usług. We wszystkich samolotach, zarówno w klasie biznes jak i ekonomicznej, nową zastawę i tkaniny zaprojektowała fińska firma Marimekko. We wrześniu Finnair ogłosił wprowadzenie nowego menu w klasie biznes, które opracowali dwaj znani fińscy szefowie kuchni: Pekka Terävä i Tomi Björck. Finnair prawie dwukrotnie zwiększył ofertę rozrywki pokładowej – o 72 filmy i ponad 150 programów telewizyjnych, dostępnych na żądanie na wszystkich rejsach długodystansowych w klasach biznes i ekonomicznej.
Z okazji jubileuszu Prezes Finnaira Pekka Vauramo powiedział: „Opieramy naszą strategię na zwiększaniu liczby połączeń między Europą a Azją, a naszym celem jest podwojenie do 2020 roku liczby oferowanych azjatyckich destynacji”.
Warto wspomnieć, że Finnair obchodzi również w tym roku 40-to lecie połączenia na trasie Helsinki-Warszawa. Jak mówi dyrektor działu sprzedaży na Europę Wschodnią, Juhani Nuoramo: „Jesteśmy dumni z wieloletniej, aktywnej obecności na polskim rynku lotniczym. Chcemy być liniami najczęściej wybieranymi przez Polaków podróżujących do Azji, jeśli do danego miejsca nie ma codziennych bezpośrednich lotów, oferując w zamian najlepsze połączenia z przesiadką w Helsinkach”.