9. urodziny portalu WaszaTurystyka.pl

Dziewięć lat portalu WaszaTurstyka.pl

Dziewięć lat mija od dnia, w którym na rynku medialnym zadebiutował portal branżowy WaszaTurystyka.pl. Poniższy tekst nosi numer 14 303. Drodzy Czytelnicy, Przyjaciele, Znajomi, Autorzy, Informatorzy – ja co roku, dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami, że nas czytacie, chwalicie, ganicie, komentujecie, lajkujecie, pomagacie. Nie bez powodu nazywamy się WaszaTurystyka.

Przez dziewięć lat na portalu WaszaTurystyka.pl ukazało się ponad 14 300 tekstów, wywiadów, felietonów. Wysłaliśmy do odbiorców 1134 newslettery (wysyłamy je tylko w dni powszednie).

W 2016 roku uznaliśmy, że dojrzeliśmy, by stworzyć nową przestrzeń do wymiany myśli, poglądów, doświadczeń i wiedzy. Organizowane przez naszą redakcję Forum Promocji Turystycznej szybko stało się najważniejszym eksperckim spotkaniem branży turystycznej. Jedenaście edycji Forum organizowaliśmy m.in. w Warszawie (w dwóch hotelach oraz Kamienicy Artystycznej), Wrocławiu (Novotel i Hydropolis), Łodzi (Orientarium) i Radomiu (Lotnisko Warszawa-Radom).

Zorganizowaliśmy pięć edycji konkursu na film promocyjny “Kadry z Polski… i nie tylko”. Nagraliśmy 52 podcasty z rozmowami z ważnymi postaciami szeroko rozumianej branży turystycznej.

W lutym 2021 po raz pierwszy zorganizowaliśmy Galę Waszej Turystyki, imprezę mającą na celu nie tylko nagrodzenie osób z „Listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”, ale i spotkanie – mniej zobowiązujące – branży turystycznej.

W ubiegłym roku, na IX Forum Promocji Turystycznej, wspólnie z ekipą wrocławskiego Hydropolis ogłosiliśmy rok 2022, Rokiem kobiet w Turystyce. Zwracamy na nierówności w szansach życiowych osób różnych płci, ale i uczestniczymy w cyklu spotkań Akademii Liderek Turystyki w kilku miastach Polski walczyć. Mamy nadzieję, że to taki nasz mały wkład w rozwój polskiej turystyki.

Dzięki rosnącej liczbie naszych Czytelników i coraz lepszej ich opinii o nas, nasza pozycja na rynku mediów branżowych jest coraz silniejsza.

Codziennie podajemy Wam porcję najświeższych i przydatnych informacji o świecie biznesu turystycznego. Zabieramy też głos w ważnych dla branży sprawach, publikujemy opinie, porady prawne, felietony. Jak się dowiadujemy, nasz codzienny newsletter jest dla wielu z Was, pierwszą lekturą przy porannej kawie – za co dziękujemy!

Jako że sprawdzona, rzetelna informacja o branży turystycznej jest towarem bardzo pożądanym, podtrzymujemy i rozwijamy wszelkie działania zgodnie z naszą filozofią redakcyjną. Nie piszemy o kolejnych obiecankach czy mglistych zapowiedziach, nie deliberujemy na tematy niemające potwierdzenia w wydarzeniach czy aktach prawnych, nie bazujemy na niesprawdzonych newsach skopiowanych z portali zagranicznych. Dla nas ważne są fakty. A wśród faktów – te dotyczące rodzimej, szeroko rozumianej branży turystycznej. Jesteśmy z Wami na dobre i na złe.

Jak co roku, za dwa miesiące dużej części z Was udzielą się emocje raz związane z publikacją „100 najbardziej wpływowych osób polskiej turystyki”. I znowu Lista 100 prawdopodobnie ulegnie, w porównaniu do ubiegłorocznej, dużym przetasowaniom. I znowu – tym razem w styczniu 2023 – zaprosimy Was na Galę Waszej Turystyki…

Dobrze nam z Wami, dziękujemy!

Z pozdrowieniami dla każdego Czytelnika – redakcja portalu WaszaTurystyka.pl

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center