65 tys. noclegów opłaconych bonem turystycznym w hotelach grupy PHH

Od początku uruchomienia Polskiego Bonu Turystycznego w grupie Polskiego Holdingu Hotelowego zrealizowanych zostało ok. 65 tys. noclegów, a do obiektów trafiło blisko 12 mln zł. 1 sierpnia minęły dwa lata od wprowadzenia programu. 

“Od samego początku Polski Bon Turystyczny okazał się bardzo istotnym programem nie tylko dla hotelarzy, ale dla całej branży turystycznej, która bardzo mocno ucierpiała w wyniku pandemii. Wszystkie nasze hotele i obiekty, zlokalizowane zarówno w typowych destynacjach turystycznych, jak również w większych miastach, odczuły bardzo pozytywne skutki wprowadzenia bonu. Świadczy o tym imponująca kwota blisko 12 mln zł, która w ciągu dwóch lata trafiła do grupy Polskiego Holdingu Hotelowego” – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

“Warto również podkreślić, że dla wielu rodzin bon turystyczny stał się dużą motywacją do podróżowania, a niektóre z nich po raz pierwszy mogły sobie pozwolić na wypoczynek w hotelach. Ponadto, rodziny korzystające z bonu podczas podróży wydały również własne, dodatkowe środki, co niewątpliwe miało pozytywny ekonomiczny wpływ na całą branżę. Przypominamy, że jeszcze tylko do końca września można zrealizować bon, tym bardziej zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z tej możliwości, do wypoczynku w naszych obiektach” – dodaje.

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego od samego początku włączyła się w rządowy projekt Bonu Turystycznego (jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko). Wszystkie 54 hotele i obiekty należące do grupy PHH od samego początku honorowały bon turystyczny i przygotowały na tę okazję specjalne rodzinne oferty lub zachęcały do wykorzystania świadczenia podczas tak zwanych city break.

Jeszcze tylko do 30 września rodzice mogą zapłacić Polskim Bonem Turystycznym za wypoczynek dzieci lub wspólne wycieczki i wakacyjne wyjazdy. Bon można zrealizować we wszystkich obiektach grupy PHH, jak również na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie. Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, dostępna jest na stronie www.bonturystyczny.gov.pl.

Zmiany personalne w PHH, Daniel Puciato nowym członkiem zarządu