30. urodziny ośrodka turystycznego PKL Palenica w Szczawnicy

fot. archiwum PKL

Została uruchomiona dokładnie 21 września 1991 roku, liczy 783 m długości i jest elementem całego kompleksu narciarskiego, turystycznego oraz rekreacyjnego w Szczawnicy – taka właśnie jest kolej linowa w ośrodku PKL Palenica, która w tym roku świętuje swoje 30 urodziny. Z tej okazji Polskie Koleje Linowe już 25-26 września zapraszają do Szczawnicy na weekend pełen atrakcji.

21 września 1991 to pamiętna data dla wszystkich Szczawniczan. Wtedy to na Palenicę (722 m). wyruszyła pierwszy raz kolei krzesełkowa w pienińskim ośrodku PKL. I choć kolej od tamtego czasu została zmodernizowana, to nie zmieniło się jedno – mieszkańcy Szczawnicy i regionu oraz turyści odwiedzający Palenicę mogą podziwiać pienińską przyrodę z zupełnie nowej perspektywy i korzystać z wielu znakomitych tras narciarskich w ośrodku.

Urodzinowe atrakcje

Na świętowanie 30 urodzin kolei PKL Palenica spółka zaprasza w weekend 25 oraz 26 września od godziny 11:00 do 15:00 – goście PKL w tym czasie będą mogli skorzystać z wyjątkowych promocji oraz atrakcji przygotowanych w ośrodku.
Oprócz widoków i aktywnie spędzonego weekendu na wszystkich, którzy odwiedzą ośrodek PKL Palenica czekać będą różne niespodzianki. Mieszkańcy Szczawnicy oraz turyści odwiedzający ośrodek będą mogli skorzystać z 30% zniżki na przejazd koleją w tych dniach, by podziwiać piękno górskich widoków z wysokości.

Osoby, które w sobotę jako pierwsze odwiedzą ośrodek PKL Palenica, będą mogły skosztować urodzinowego ciasta przygotowanego specjalnie na tę okazję.

fot. archiwum PKL

Na miejscu przez cały urodzinowy weekend na odwiedzających będą również czekać konkursy z nagrodami. Najmłodszym niezapomnianych emocji z pewnością dostarczą zabawy specjalnie przygotowane na tę okazję przez grupę animatorów. Kolorowo będzie od balonowych zwierzaków, a także dziecięcych malowanych w ten dzień tatuaży. W świat bajkowej wyobraźni najmłodsi goście przeniosą się za sprawą kolorowych baniek mydlanych unoszących się w powietrzu.

W niedzielę o godzinie 12:00 oraz 14:00 PKL zapraszają również na atrakcję dnia, czyli niezapomniane i wciągające widowisko – pokaz iluzji, podczas którego artysta spośród publiczności wybierze swoich asystentów. Będzie magicznie, kolorowo i blisko pięknej górskiej natury.

Pierwsze krzesełka kolei linowej na Palenicę wyruszyły dokładnie 21 września 1991 roku. Początkowo była to dwuosobowa kolej. W 2005 roku po przeprowadzonej przez PKL modernizacji dwuosobowe krzesełka zostały zastąpione nowoczesnymi czteroosobowymi krzesełkami kolei liczącej 783 m długości i przepustowości 2200 osób na godzinę. Wjazd na wzniesienie Palenicy zajmuje ponad 3 minuty.

PKL pomagają edukować turystów