24 marca ruszają remonty kolejek PKL

archiwum PKL

Przeglądy techniczne urządzeń kolei linowych i linowo – terenowych Polskich Kolei Linowych Prace rozpoczną się 24 marca na Górze Żar, w kolejnych tygodniach obejmą pozostałe koleje w ośrodkach PKL. Jeśli dopisze aura na Kasprowym Wierchu narciarze będą mogli szusować aż do 6 maja.

W tym roku na Kasprowym narciarze pojawili się 1 stycznia, a ze świetnie przygotowanych tras przy sprzyjającej pogodzie będą mogli korzystać aż do końca majówki. Naturalna pokrywa śnieżna w niektórych miejscach wciąż sięga 180 cm. Do dyspozycji narciarze mają dwie trasy – w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej, które są obsługiwane przez koleje krzesełkowe.

Janusz Ryś, prezes zarządu PKL, powiedział: „W tym roku pogoda nam sprzyjała, opady śniegu w Tatrach były rekordowe, narciarze mogą więc planować Wielkanoc i majówkę na Kasprowym Wierchu.”

Ze względu na przeglądy techniczne kolej na Kasprowy Wierch będzie niedostępna dla turystów od 6 do 14 maja.

W najbliższą niedzielę (24 marca) rozpocznie się przegląd kolei na Górze Żar, który potrwa do 5 kwietnia.

Z powodu zaplanowanych przeglądów technicznych z początkiem kwietnia turyści nie wjadą kolejami PKL na Palenicę (od 1 do 12 kwietnia ), Górę Parkową (od 1 do 19 kwietnia) i Mosorny Groń (przeglądy ruszą 1 kwietnia). Kolej linowo -terenowa PKL Gubałówka zostanie wyłączona z ruchu pasażerskiego między 8 a 12 kwietnia.
Przeglądy techniczne co roku czasowo wyłączają koleje z eksploatacji wiosną i jesienią. Są niezbędne, by odpowiednio przygotować je do kolejnych sezonów.

Janusz Ryś dodał: „Wszystkie koleje PKL przechodzą także cotygodniowe i comiesięczne kontrole, codziennie przed startem wykonywana jest też jazda testowa. Bezpieczeństwo turystów, podobnie jak wysokie standardy obsługi, jest dla PKL priorytetem.”

Jaworzyna Krynicka pożegna sezon 23 marca imprezą Winter Fun Day.

Na specjalnie przygotowanej trasie numer 3 ośrodka, narciarze, w przebraniach będą rywalizować w konkurencjach, takich jak: najlepszy i najszybszy przejazd, zjazd na jednaj nodze, czy najlepszy zjazd rodzinny. Na najmłodszych czeka malowanie twarzy oraz zimowy mecz piłki nożnej. Będzie też konkurs na najbardziej wymyślne i oryginalne stroje. Na zwycięzców czekają medale i nagrody. W strefie chillout będzie można między innymi pobawić się przy muzyce z DJ-em, wziąć udział w konkursie wiedzy o Jaworzynie, czy skosztować przysmaków z grilla. Stacja narciarska na Jaworzynie Krynickiej będzie czynna do 31 marca. Od 1 kwietnia rozpocznie się planowany przegląd techniczny, który potrwa do 19 kwietnia.

Poza podanymi terminami koleje działają zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.pkl.pl.