20 lat trasy promowej DFDS: Newcastle – Amsterdam

archiwum DFDS

Od 1995 roku, popularną trasą przez Morze Północne, podróżowało ok. 10 milionów pasażerów.

Obsługą codziennego, nocnego połączenia, zajmują się dwa promy – Princess Seaways oraz King Seaways. W ciągu 20 lat istnienia trasy, siostrzane jednostki przepłynęły prawie 4 miliony mil morskich, czyli równowartość blisko 200 okrążeń ziemi.

 

Max Foster, dyrektor do spraw pasażerskich DFDS Seaways, powiedział: „Jesteśmy dumni z oferty promowej, jaką oferujemy pomiędzy Newcastle a Amsterdamem. W ciągu ostatnich 20 lat wzrosła popularność tej trasy, dzięki czemu w 2014 roku przewieźliśmy na niej ok. 570 tysięcy pasażerów. Popularność tej trasy jest świadectwem zaangażowania naszych załóg – zarówno na promach, jak i na lądzie, które pracują bez wytchnienia aby zabawę, relaks i komfortową podróż na kontynent europejski. Bardzo dobrze współpracujemy również z portem Tyne, dzięki czemu obsługa naszych jednostek odbywa się bez problemów.”

Andrew Moffat, dyrektor zarządzający portu Tyne, dodał: „Trasa pomiędzy Amsterdamem a Newcastle jest ważną bramą do północno-wschodniej Anglii i bardzo znaczącym motorem gospodarki turystycznej regionu. Jesteśmy dumni z naszej bardzo długiej współpracy z DFDS Seaways. – dodał Moffat.”

Codzienne, nocne rejsy z Newcastle do portu IJmuiden koło Amsterdamu to dobra propozycja dla osób mieszkających na północy Anglii oraz w Szkocji, którzy podróżują do Europy Wschodniej przez Holandię oraz Niemcy. Szczegóły oferty na trasie Newcastle – Amsterdam na www.dfds.pl.