1,5 mld dolarów zysku Emirates

archiwum Emirates

Grupa Emirates ogłosiła, że 27. rok z rzędu odnotowała zysk, tym razem o 34 proc. wyższy niż w roku poprzednim. Przychody Grupy wyniosły 26,3 mld dolarów, o 10 proc. więcej niż w 2013 roku.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, powiedział: „Rok obrotowy 2014-15 był dla branży lotniczej okresem niestabilności. Co prawda spadek cen ropy spowodował obniżenie kosztów w drugiej połowie roku, jednak nie złagodził skutków silnych wahań kursów walutowych, które niekorzystnie wpłynęły na naszą rentowność, ani zmian grafiku i trasy lotów związanych z wybuchem epidemii wirusa ebola, konfliktami zbrojnymi w rozmaitych regionach i trwającymi 80 dni pracami nad modernizacją pasów startowych na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju (DXB), które odbiły się na naszych przychodach. Osiągnięcie po raz 27. z rzędu zysku za rok obrotowy, a jednocześnie jednego z lepszych wyników finansowych w naszej historii, świadczy o sile naszych marek oraz zaangażowaniu i zdolnościach naszych pracowników.

Każdy rok przynosi nowe wyzwania. Starając się im sprostać, zawsze kierujemy się najlepszym interesem naszych pracowników i klientów, pamiętając jednocześnie o naszych celach długoterminowych. Uważnie śledzimy wyniki finansowe Grupy, jednak nigdy nie szczędzimy środków, jeśli chodzi o inwestycje w rozwój naszej firmy i dobro naszych pracowników. W roku 2014-15 Grupa przeznaczyła łącznie ponad 20,2 mld AED (5,5 mld USD) na nowe samoloty i wyposażenie, nowoczesną infrastrukturę, najnowsze technologie i inicjatywy na rzecz pracowników. Była to druga pod względem wielkości kwota kiedykolwiek wydana przez Grupę w jednym roku obrotowym (po rekordowych inwestycjach dokonanych rok wcześniej).”

Liczba pracowników wzrosła o 11 proc., do ponad 84 tys. przedstawicieli ponad 160 różnych narodowości w ponad 80 firmach i spółkach zależnych należących do Grupy.
W związku ze wzrostem zysków Grupa ustaliła dywidendę Investment Corporation of Dubai na poziomie 700 mln dolarów.