10 lecie aquaparku Lúčky

archiwum aquaparku Lúčky

Aquapark na Liptowie, Lúčky będzie uroczyście obchodził w najbliższą sobotę jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji przewidziano 7. Liptowski festiwal wina, przedstawienia, zabawę taneczną.

Lúčky to jedyny na Liptowie aquapark z wodą leczniczą.

Martin Beňuch, dyrektor uzdrowiska Kupele Lúčky, powiedział: „U niektórych ludzi wciąż pokutuje opinia o uzdrowiskach ,że to miejsca dla ludzi chorych albo starszych i że to cos nieco lepszego od szpitala. Tymczasem obecne trendy pokazują, że przyszłością uzdrowisk nie są pacjenci z przewlekłymi chorobami, a ludzie, którzy chcą dbać o swoje zdrowe. Klientela uzdrowisk bywa różna. Nasz aquapark już od dziesięciu lat jest otwarty przez cały rok i dostępny nie tylko klientom uzdrowiska, ale wszystkim chętnym w tym mieszkańcom Litpowa. Wszyscy znajdują tutaj czas na zabawę i relaks. Do dyspozycji gości jest basen rekreacyjny, basen wewnętrzny oraz zewnętrzny. Temperatura wody wynosi 28 – 38 stopni Celsjusza. W roku 2015 otworzyliśmy Witalny świat – strefę wellness.”

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptov, dodała: „W tym roku na Liptowie obchodzimy kilka ważnych rocznic: Tatralandia koło Liptowskiego Mikulasza obchodziła 15 lecie, 10 rocznicę obchodzi Klater Liptow, podobnie jak Karta turystyczna Liptov Region Card. W najbliższą sobotę zaś obchodzc będziemy 10. Rocznicę Aqua Vital Parku Lúčky.”