ZOPOT w Berlinie laureatem nagrody „Verkehrsbüro des Jahres 2024”

Berliński Ośrodek został już po raz dziewiąty laureatem prestiżowego wyróżnienia „Verkehrsbüro des Jahres” (Ośrodek Informacji Turystycznej Roku). W tym roku ZOPOT w Berlinie otrzymał trzecie miejsce. 

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organiazacji Turystycznej znalazł się w ekskluzywnym gronie dziesięciu najwyżej ocenianych przedstawicielstw narodowych organizacji turystycznych i otrzymał wyróżnienie za prace z mediami. Wyróżnienia SRT traktowane są w Niemczech jako Oscary branży turystycznej i stanowią doskonałą rekomendację dla wyróżnionych ośrodków oraz krajów.

Nagrody przyznaje co roku renomowane niemieckie biuro redakcyjne, które powołuje jury składające się z dziennikarzy turystycznych z całych Niemiec (w tym roku głosowało 136 jurorów).

Dziennikarze dokonują oceny ośrodków zagranicznych i krajowych jednocześnie w czterech kategoriach: znajomość reprezentowanego kraju, udzielanie odpowiedzi na pytania mediów, jakość informacji prasowych oraz organizacja konferencji prasowych i study presów.