Zmiany na kluczowych stanowiskach w Emirates w Azji i Afryce

Linie Emirates zapowiadają zmiany na stanowiskach kierowniczych w pionie handlowym przewoźnika w Azji Zachodniej, Afryce, regionie Zatoki Perskiej i Azji Środkowej. Sześciu doświadczonych członków zespołu pokieruje inicjatywami handlowymi Emirates na kluczowych rynkach, skupiając się na odbudowie pozycji lidera i rozwoju bazy klientów. Powyższe zmiany wchodzą w życie 1 września tego roku.
Wspomniane stanowiska obejmują Emiratczycy – w drodze awansu lub rotacji wewnątrz firmy, co świadczy o zaangażowaniu przewoźnika w rozwój zawodowy obywateli ZEA.
Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates, powiedział: „Dzięki sile marki Emirates, koncentracji na strategicznych inicjatywach konsumenckich i handlowych, a także odbudowie naszej siatki połączeń w oparciu o wyraźny popyt jesteśmy przygotowani w dłuższej perspektywie do osiągania lepszych wyników w miarę stopniowej poprawy sytuacji. Wprowadzone zmiany w zespole handlowym znacząco wzmacniają naszą strukturę zarządzania na kluczowych rynkach. Jesteśmy dumni z obywateli ZEA, którzy w ciągu ostatnich trudnych 18 miesięcy na swoich stanowiskach odznaczyli się pracowitością i zaangażowaniem, a dzisiejsza zapowiedź świadczy o naszym dążeniu do tworzenia silnych rezerw kadrowych.”
Jabr al-Azeeby obejmie stanowisko wiceprezesa w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Jabr pracuje w Emirates od 16 lat – dotychczas pełnił obowiązki country managera w Ugandzie, Tajlandii, Pakistanie i na Cyprze, a ostatnio sprawował funkcję wiceprezesa w Indiach i Nepalu.
Mohammed Alnahari Alhashmi obejmie stanowisko wiceprezesa w Pakistanie. W ciągu 18-letniej kariery w Emirates Mohammed sprawował różne funkcje, m.in. na stanowiskach kierowniczych w Kuwejcie, Indonezji, Syrii i ZEA, a ostatnio był wiceprezesem w Królestwie Arabii Saudyjskiej.
Mohammad Sarhan, który dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa w Pakistanie, zostanie wiceprezesem w Indiach i Nepalu. Mohammad rozpoczął pracę w Emirates w 2009 r. w Wybrzeżu Kości Słoniowej, a następnie pory sprawował różne funkcje kierownicze w pionie handlowym przewoźnika w Wietnamie, Grecji, Tajlandii, Mjanmie i Kambodży.
Rashed Alfajeer, country manager w Maroku, obejmie równoważne stanowisko w Iranie. Kariera Rasheda w Emirates rozpoczęła się w 2013 r. od programu szkoleniowego dla dyrektorów handlowych. Od tamtej pory Rashed pełnił różne funkcje, m.in. dyrektora handlowego na Sri Lance, district managera w Ad-Dammamie i Prowincji Wschodniej Arabii Saudyjskiej oraz country managera w Tanzanii.
Khalfan Al Salami, country manager w Sudanie, obejmie równorzędne stanowisko w Maroku. Khalfan dołączył do programu szkoleniowego Emirates dla dyrektorów handlowych w 2015 r. i kontynuował szkolenie w Madrycie przed powołaniem na dyrektora handlowego w Kuwejcie. Od tamtej pory pełnił funkcję country managera w Sudanie.
Rashed Salah Al Ansari, zostanie country managerem w Sudanie. Rashed pracuje w Emirates od 2017 r. – dotychczas pracował jako commercial support manager w Singapurze i Jordanii.
POWIĄZANE WPISY
24 marca 2026
Raport PPL: Lotnisko Rzeszów-Jasionka kluczowe dla rozwoju Podkarpacia
19 marca 2026 r. odbyła się konferencja poświęcona prezentacji raportu przygotowanego na…
0 Komentarzy4 Minuty
23 marca 2026
Podlaski Bon Turystyczny rozszedł się w 127 sekund
Pula środków pierwszej tury tegorocznej edycji Podlaskiego Bonu Turystycznego wyczerpała…
0 Komentarzy2 Minuty
23 marca 2026
Nowe trasy Wizz Air z Krakowa: Budapeszt, Wenecja i Rodos w letnim rozkładzie
Kraków staje się coraz ważniejszym rynkiem dla Wizz Air. W sezonie letnim 2026 przewoźnik…
0 Komentarzy2 Minuty
20 marca 2026
Ponad 150 kierunków na lato 2026 w siatce połączeń PPL
Sezon letni 2026 otwiera szerokie możliwości podróży. Polskie Porty Lotnicze zaoferują…
0 Komentarzy4 Minuty
20 marca 2026
Falkensteiner oficjalnie w polskich mediach. Marka zaprezentowała ofertę dziennikarzom w Warszawie
Austriacka marka Falkensteiner Hotels & Residences oficjalnie rozpoczęła budowanie swojej…
0 Komentarzy2 Minuty
20 marca 2026
Anex Tour nagrodził najlepszych agentów turystycznych
W egipskim Sharm El-Sheikh odbyła się gala Anex Awards Ceremony, w czasie której Anex…
0 Komentarzy3 Minuty
18 marca 2026
Nowe partnerstwo Ryanair: Vola i Fru ułatwią rezerwacje lotów
Ryanair ogłosił nową umowę partnerską z platformami turystycznymi Vola i Fru,…
0 Komentarzy2 Minuty
17 marca 2026
Rusza II edycja Podlaskiego Bonu Turystycznego
Już w sobotę, 21 marca rusza druga edycja Podlaskiego Bonu Turystycznego. Bony generować…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
FRU rozwija aplikację mobilną: nowe funkcje AI Trip Check i tryb incognito
FRU wprowadza kolejne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, rozwijając możliwości…
0 Komentarzy2 Minuty









