Zimowy rozkład lotów Air France i KLM – więcej i gęściej
Zimowy rozkład lotów będzie obowiązywał do 28 marca 2015 roku. Zwiększono liczbę połączeń na najpopularniejszych trasach, a wybrane kierunki wzmocniono wprowadzając gigantyczne maszyny Airbus A380. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku w sezonie zimowym 2014/2015 KLM zwiększy liczbę połączeń do Atlanty, z 7 do 12 tygodniowo. Dodatkowe loty usprawnią komunikację z jednym z głównych portów partnerskiej linii Delta Air Lines.
Jedna z najnowocześniejszych maszyn we flocie Air France – Airbus A380 – nazywana także „superjumbo”, od początku grudnia będzie latać na trasie do Miami. Tym samym, już trzy kierunki w Stanach Zjednoczonych (oprócz Nowego Jorku JFK i Los Angeles) będą w nadchodzącym sezonie zimowym obsługiwane gigantycznymi samolotami Airbus A380 z paryskiego lotniska bazowego im. Charles’a de Gaulle’a.
Zmiany w rozkładzie lotów dotyczą także Meksyku: w listopadzie i grudniu KLM zwiększy częstotliwość lotów z 7 do 9 tygodniowo do Mexico City. Natomiast linia Air France dzięki umowie code-share z Aeromexico (wyloty z Mexico City) zaoferuje 13 nowych kierunków w samym Meksyku, jak i Ameryce Centralnej.
Do stolicy Brazylii będzie można polecieć linią Air France 3 razy w tygodniu. Natomiast do Montevideo – stolicy Urugwaju i zarazem ubiegłorocznej nowości w siatce połączeń francuskiej linii – loty realizowane będą codziennie z międzylądowaniem w Buenos Aires w Argentynie. Grupa zwiększy także liczbę połączeń do Panama City z 3 do 5 tygodniowo, a kierunek ten będzie obsługiwany maszyną typu Boeing B777-200. Panama City jest portem bazowym południowo-amerykańskiej linii Copa Airlines. Air France, będąc jej partnerem, może zaoferować swoim pasażerom dalsze połączenia regionalne.
W regionie Wysp Karaibskich, od połowy grudnia br. do połowy stycznia 2015 roku, linie Air France KLM będą oferowały 13 lotów tygodniowo do Pointe-à-Pitre (Gwadelupa) i 11 lotów tygodniowo do Fort-de-France (Martynika).
Samoloty Air France będą latać 11 razy w tygodniu do Tokio na lotnisko Haneda oraz codziennie na tokijskie lotnisko Narita, oferując przez ten port dalsze połączenie z Noumeą (Nowa Kaledonia). Niedawno uruchomione loty do Dżakarty (Indonezja) przez Singapur będą nadal realizowane codziennie. Ponadto w szczycie sezonu zimowego (czyli od połowy grudnia br. do połowy marca 2015 roku) francuska linia będzie oferować dodatkowe loty do popularnych turystycznych destynacji – Bangkoku (Tajlandia) i Kuala Lumpur (Malezja). W Chinach na trasie do Wuhan pojawi się jeden dodatkowy lot tygodniowo, a do Guangzhou będzie można polecieć 4 razy w tygodniu. KLM nadal będzie współpracował ze swoimi azjatyckimi partnerami, aby oferować większy wybór połączeń i więcej kierunków na terenie całej Azji.
Na kontynencie afrykańskim Air France wzmocni najpopularniejsze kierunki oferując większe maszyny. Na przykład do Abidjan (Wybrzeże Kości Słoniowej) zacznie latać potężny Airbus A380, który może jednorazowo pomieścić na pokładzie ponad pół tysiąca pasażerów. Na innych kierunkach możliwości linii zostaną zwiększone dzięki wprowadzeniu większej liczy przelotów. W ten sposób zgodnie z zapotrzebowaniem rynku, na trasie do Pointe Noire (Kongo) pojawi się oferta 6 lotów w tygodniu.
W Afryce Wschodniej KLM przeorganizuje swoją siatkę połączeń pod kątem aktualnych potrzeb. Zostaną wprowadzone dodatkowe loty do Dar es Salaam w Tanzanii i Entebbe w Ugandzie. Na obydwu kierunkach realizowane są obecnie 3 połączenia w tygodniu. W inne dni, rejsy odbywają się przez Kilimandżaro w Tanzanii i Kigali w Rwandzie. KLM zawiesza bezpośrednie połączenie z Harare w Zimbabwe i Lusaka w Zambii. Obydwie trasy pozostają w siatce połączeń Grupy Air France KLM, lecz będą obsługiwane przez Kenya Airways z przesiadką w Nairobi (Kenia).
W regionie Oceanu Indyjskiego od połowy grudnia br. do połowy stycznia 2015 roku Air France będzie oferował 11 lotów na wyspę Reunion oraz dodatkowy lot na Mauritius.
Na Bliskim Wschodzie KLM wzmocni kierunek Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wprowadzając do eksploatacji większy samolot Airbus 330-300, zamiast używanego wcześniej modelu A330-200. W ten sposób linia będzie mogła zaoferować więcej miejsc na pokładzie, w porównaniu z maszyną, która wcześniej obsługiwała ten kierunek. Natomiast linia Air France do obsługi przelotów do Dubaju wyznaczyła maszynę typu Boeing B777-300, wyposażoną w najnowsze kabiny, które będą dostępne już na początku 2015 roku.
Linie Air France i KLM nadal będą obsługiwać trasy, które pojawiły się latem w ich siatce połączeń: z paryskiego lotniska bazowego linia Air France będzie realizowała 2 razy dziennie loty do Stavanger w Norwegii. Natomiast KLM ze swojego portu Amsterdam-Schiphol będzie oferować 2 połączenia dziennie do Turynu we Włoszech, a także 1 lot dziennie do Bilbao w Hiszpanii oraz Zagrzebia w Chorwacji. Ponadto KLM wzmocni swoją pozycję w Skandynawii zwiększając liczbę połączeń do Bergen w Norwegii (3 dziennie) i Billund w Danii (5 lotów w ciągu dnia). KLM zwiększy też swoją ofertę miejsc realizując po 3 loty dziennie na trasach do Moskwy i Bordeaux.
Również Transavia France, spółka-córka należąca do Grupy Air France KLM, funkcjonująca w modelu low-cost, poprawi rentowność połączeń europejskich Grupy. Tania linia nie korzysta z lotnisk bazowych należących do Air France KLM (w Paryżu i Amsterdamie), ale oferuje loty z portów regionalnych (Lyon, Paryż-Orly) do różnych miast europejskich. W sezonie zimowym Transavia France obsługiwać będzie aż 9 nowych kierunków z lotniska Paris-Orly, będą to: Istambuł, Tel Awiw, Budapeszt, Madryt, Malaga, Barcelona, Ateny, Piza i Praga. Ponadto już od tego miesiąca Transavia realizuje z Lyonu przeloty do Tel Awiwu.
POWIĄZANE WPISY
8 października 2024
SKY express oferuje 40 proc. zniżki na loty do Grecji
Linia lotnicza SKY express poinformowała o nowej promocji, oferując 40 proc. zniżki na…
0 Komentarzy1 Minuty
8 października 2024
Enter Air i Rainbow Tours podpisują nową umowę czarterową na 366,3 mln zł
Enter Air podpisał z Rainbow Tours umowę czarteru dotyczącą współpracy w sezonie lato…
0 Komentarzy2 Minuty
7 października 2024
Joanna Oleśniewicz nową dyrektorką Air France KLM w Polsce
Od 1 października Joanna Oleśniewicz dołączyła do Air France KLM obejmując stanowisko…
0 Komentarzy1 Minuty
7 października 2024
Lotnisko Zielona Góra-Babimost z rekordową liczbą pasażerów w sezonie wakacyjnym
W pierwszych trzech kwartałach 2024 roku Lotnisko Zielona Góra – Babimost obsłużyło ponad…
0 Komentarzy1 Minuty
7 października 2024
Katowice Airport: we wrześniu liczba pasażerów przekroczyła 782 tys.
We wrześniu 2024 Katowice Airport odprawiło 782 811 pasażerów., co stanowi wzrost o 76…
0 Komentarzy2 Minuty
5 października 2024
Afera dziennikarza BBC. Brak wózków pokładowych dotyczy większości przewoźników
Frank Gardner, dziennikarz BBC podróżując z Warszawy do Londynu spotkał się z brakiem…
0 Komentarzy3 Minuty
4 października 2024
Warszawa-Modlin przyjmuje Airbusa A330-243. To największy samolot w historii portu
2 października 2024 roku lotnisko Warszawa-Modlin przyjęło lądowanie Airbusa A330-243. To…
0 Komentarzy1 Minuty
2 października 2024
Piloci Wizz Air będą się szkolić na lotnisku w Rzymie
Wizz Air otworzył nowe centrum szkoleniowe na lotnisku Rzym-Fiumicino we Włoszech. To…
0 Komentarzy2 Minuty
1 października 2024
Ryanair rozszerza swoją ofertę w Krakowie. Dwie nowe trasy i 62 połączenia na zimę 2024
Ryanair ogłosił rekordowy zimowy rozkład lotów z krakowskiego lotniska na sezon 2024. W…
0 Komentarzy3 Minuty