Zimowy obóz pod Łomnicą

Marek Hajkovsky

Zimowy nocleg pod namiotami nad Łomnickim Stawem to wyjątkowa okazja obcowania z Tatrami Zimowymi. Firma Tatry Mountain Resort (TMR) organizuje w tym sezonie całonocne biwaki pod nazwa Snow Camp w czterech terminach.

Pod opieką przewodnika górskiego będzie można przenocować na wysokości 1 751 metrów 28 stycznia, 11 lutego, 18 lutego i 4 marca.

Lukáš Brodanský, brand menadżer z TMR, powiedział: “Nocowanie pod namiotem ma swój czar także latem, ale dopiero doświadczeniem na całe życie jest spanie w namiocie zimą przy trzaskającym mrozie. Uczestnicy obozu na Łomnickim Stawem będą nocowali w warunkach, w jakich nocują taternicy czy alpiniści. Będą oczywiście wyposażeni w śpiwory ocieplane, używane przy temperaturze nawet minus 29 stopni Celsjusza, otrzymają też specjalnie przygotowana żywność. Trzeba tylko wykazać sią odwagą, żeby spać na mrozie. Grupa będzie przetransponowana na miejsce obozu ratrakiem, na miejscu odbędzie szkolenie ze sposobów przygotowania jedzenia i picia. Wieczorem przewidziany jest program w Galerii Encian, nastepnie nocleg pod namiotami i śniadanie w restauracji Panoram. Powrót – kolejka gondolową do Tatrzańskiej Łomnicy. Nocleg w namiocie pod Łomnicą to jest to, czego człowiek nie zapomni do końca życia.”

Opiekunem obozu będzie Peter Tomko, przewodnik górski od roku 1994, instruktor przewodnictwa. Zdobył m.in. Aconcaguę (6 959 m), Ama Dablam w Himalajach (6 812 m) Elbrus (5 642 m) oraz wiele szczytów w Alpach i Tatrach.

Peter Tomko powiedział: “Moim zadaniem jest nie tylko skontrolowanie możliwości rozbicia namiotów i obozowania, ale także skontrolowanie ubioru i wyposażenia uczestników. Będę wsparciem dla tych, którzy czują respekt przed górami i szacunek do nich. Wszyscy uczestnicy otrzymają instrukcje, jak stawiać namioty w górzystym terenie zimą oraz wiadomości o przydatności śpiworów, karimat, jak się ubrać na noc a także naukę przygotowania posiłków w warunkach polowych.”