Zdrowa skóra — przewodnik dla początkujących

fot. Curology / unsplash

Czy Twoja skóra jest promienna? Prawdopodobnie dbasz o siebie i cieszysz się dobrym zdrowiem. Jeśli nie, możesz podjąć kroki, aby zapewnić swojej skórze to, czego potrzebuje.

Co nie pomaga?

Kremy i balsamy mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry, ale to, co wkładasz do swojego ciała, jest o wiele ważniejsze.

Ciało

Główną przyczyną uszkodzeń i starzenia się skóry jest złe odżywianie, toksyczność wewnętrzna, odwodnienie i nadmierna ekspozycja na słońce. Kolejnym elementem jest używanie komercyjnych mydeł chemicznych, palenie tytoniu, kąpiele w wodzie o wysokiej zawartości chloru, narażenie na skrajnie suchą, zimną pogodę i inwazję grzybów.

Umysł

Problemy emocjonalne i lęk są często związane z wypryskami skórnymi. Uwolnienie stłumionych emocji m.in. stres związany z przeszłym związkiem może zdziałać cuda, aby pozbyć się problemów skórnych, chociaż należy szukać pomocy w tym profesjonaliście.

Co pomaga?

Według Amerykańskiej Akademii Dermatologów (AAD) następujące witaminy, przeciwutleniacze i inne składniki odżywcze pomagają odżywić naszą skórę.

Poznaj witaminy A-C-E, a będziesz na dobrej drodze do zdrowszej skóry.

Witamina A pomaga w naprawie tkanki skórnej. Bez niej możesz zauważyć suchą, łuszczącą się skórę. Zdobądź witaminę A jedząc owoce i warzywa – zwłaszcza marchew, słodkie ziemniaki, szpinak, kabaczek, morele, mango i kantalupa.

Witamina C pomaga przeciwdziałać skutkom ekspozycji na słońce. Zmniejsza uszkodzenia powodowane przez wolne rodniki, które niszczą kolagen i elastynę. Witaminę C można pozyskać z ekologicznych owoców i warzyw.

Witamina E pomaga zmniejszyć szkodliwy wpływ słońca na skórę. Pozostań przy 30 IU dziennie lub mniej, ponieważ więcej może być szkodliwe.

Omega-3 i Omega-6

Tłuszcze i oleje pochodzenia roślinnego mogą zastąpić gotowane tłuszcze i oleje. Olej z orzecha włoskiego i z nasion lnu zawierają kwasy tłuszczowe omega-3 i -6, które pomagają utrzymać skórę nawilżoną i zdrową.

Słońce

Podczas gdy czas na słońcu może być do pewnego stopnia zdrowy. Zbyt dużo słońca może być jednak bardzo szkodliwe. Nadmierne opalanie powoduje uszkadzanie skóry przez wolne rodniki.

Przed nałożeniem kremu z filtrem nałóż trochę balsamu! Spróbuj znaleźć takie, które są naturalne i nie zawierają środków chemicznych. Przeczytaj składniki i poszukaj tych z witaminą E i naturalnymi olejkami roślinnymi, takimi jak oliwka, pestki winogron i jojoba.

Upewnij się, że używane produkty do pielęgnacji skóry nie zawierają parabenów, są testowane na alergie, nie zatykają porów, nie zawierają olejków syntetycznych, nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają substancji zapachowych. I są odpowiednie dla Twojego konkretnego rodzaju skóry.

Terapia Emocjonalna

Istnieje wiele wspaniałych sposobów na uwolnienie stłumionych problemów emocjonalnych. Warto znaleźć kogoś, kto jest przeszkolony w tym zakresie i wie, co robi. Upewnij się, że Twój profesjonalista wie, jak usunąć negatywne emocje, a nie tylko analizować je przez wiele długich (i kosztownych sesji).

Zabiegi na skórę

Autor bestsellerów New York Times, David Wolfe, zaleca następujące naturalne zabiegi na skórę:

Do skóry suchej – maska z awokado:

Zmiksuj jedno dojrzałe awokado z 6-7 kroplami świeżo wyciśniętej dojrzałej pomarańczy. Dodaj jedną łyżkę oleju konopnego. Wmasuj tę mieszankę w twarz i szyję. Ta maska oferuje doskonałe działanie na każdy centymetr skóry. Po aplikacji połóż się i zrelaksuj. Spłucz letnią wodą po 20-30 minutach.

Dla skóry tłustej – Maska Ogórkowa:

Obierz ogórka. Drobno zetrzyj. Połóż się, zrelaksuj i nałóż ogórek na twarz i szyję. Po nałożeniu na twarz przyłóż ciepły ręcznik. Zrelaksuj się przez 20-30 minut. Spłukać.

To, co jesz, pijesz i myślisz, odgrywa dużą rolę w zdrowiu Twojej skóry.

Artykuł opracowany przez https://cbdgreen.pl