Join Up zamierza zimą latać z Rzeszowa-Jasionki na Sri Lankę

Na rajskie plaże Sri Lanki dolecimy bezpośrednio z lotniska Rzeszów Jasionka z biurem Join up!
Plaża w kurorcie Beruwala fot. Mieczysław Pawłowicz

Biuro podróży Join Up od 25 grudnia 2023 roku wprowadza ofertę przelotów z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka na Sri Lankę.

Czarterowe loty realizowane będą liniami SkyUp Airlines posiadającymi w swojej flocie Boeingi 737 oraz 737 MAX. Szacunkowy czas podróży to 11 godzin i 15 minut, a docelowym potem lotniczym będzie, położone na południu wyspy, lotnisko Mattala Rajapaksa.

“To obecnie najbardziej egzotyczna, transkontynentalna trasa czarterowa oferowana z naszego lotniska” – skomentował Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Popyt na loty bezpośrednie

Na ten moment zaplanowano 11 rotacji samolotu, w poniedziałki i czwartki co półtora tygodnia, do 8 kwietnia włącznie. Pasażerowie mogą wybrać opcje pobytu na 10 dni lub trzy tygodnie.

Wyspa na Oceanie Indyjskim słynie z pozostałości po starożytnej cywilizacji, złotych plaż, plantacji herbaty, kauczuku czy palmy kokosowej. Natomiast architektura kolonialna z czasów, gdy rządzili tu Portugalczycy, Holendrzy i Anglicy, zachwyca przybyszy.

“Mieszkańcy Podkarpacia i sąsiednich regionów chcą także w sezonie zimowym bezpośrednio z Rzeszowa latać na urlop do odległych ciepłych destynacji. Mam nadzieję, że Join Up! oraz inni touroperatorzy będą rozwijać tego typu ofertę w kolejnych sezonach” – podsumował prezes Adam Hamryszczak.

Z Rzeszowa zimą do Egiptu

W zimowej ofercie rzeszowskiego portu są też loty czarterowe do egipskich kurortów: Hurghady, Marsa Alam i Sharm El Sheikh, organizowane we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp. Wśród 10 połączeń regularnych na pierwszy plan wybijają się połączenia do Włoch: PLL LOT do Mediolanu oraz Wizz Air do Rzymu. Embraery narodowego przewoźnika na krajowej trasie do Warszawy będą kursować 28 razy w tygodniu, zaś kolejnym hubem jest Monachium, dokąd codziennie nadal latać będą Bombardiery Lufthansy. Sześć tras obsłuży zaś Ryanair, który swoje Boeingi wysyła do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii oraz do Dublina (Irlandia).