W Warszawie promowały się Wschodnia Macedonia i Tracja

Patty Konstantinidou prezentuje atrakcje Wschodniej Macedonii i Tracji /fot. materiały prasowe
Patty Konstantinidou prezentuje atrakcje Wschodniej Macedonii i Tracji /fot. materiały prasowe

12 grudnia w Warszawie po raz pierwszy w Polsce zaprezentował się grecki region Wschodniej Macedonii i Tracji.

Ważne wydarzenie dla greckiej promocji turystycznej miało miejsce 12 grudnia w Warszawie. Dziennikarzom i blogerom podróżniczym zaprezentował się mało znany u nas region Wschodniej Macedonii i Tracji. To region Grecji graniczący od północy z Bułgarią, a od wschodu z Turcją. Przy współudziale przedstawicieli greckiej ambasady w Polsce goście mieli szansę poznać wyjątkowe oferty podróży oraz atrakcje regionu.

Główną część informacyjną przygotowali przedstawiciele Promocji Turystycznej Wschodniej Macedonii i Tracji: Georgios Sgouros, Georgios Panagopoulos oraz Patty Konstantinidou, która prowadziła prezentację. Goście dowiedzieli się o mało znanych w Polsce atrakcjach tej części Grecji: Jaskini Angitis, źródłach Agia Varvara, błękitnym mieście Kavala, wyjątkowej plaży Ammoglossa Keramoti. Na wyspie Samotraka znaleziono słynny posąg Nike. Na górze Falakro zimą można jeździć na nartach.

“Chcemy pokazać Grecję bardziej zrównoważoną” – mówi Nikoleta Nikolopoulou, dyrektorka Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej w Polsce i Czechach. “Mamy do zaoferowania o wiele więcej niż popularne latem wyspy.”

Prezentacja Tracji i Wschodniej Macedonii to część szerszej greckiej kampanii promocyjnej ,,A hug full of Greece”, co możemy przetłumaczyć jako ,,Uściski pełne Grecji”