Wrocławskie lotnisko – ponad 23 proc więcej pasażerów w lutym

Liczba pasażerów obsłużonych przez port lotniczy we Wrocławiu, zwiększyła się w lutym o 23,4 proc. w porównaniu z lutym 2014 roku. W drugim miesiącu tego roku,. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 141,6 tys. pasażerów
Z połączeń niskokosztowych skorzystało 81,3 tys. pasażerów. To o 16,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. Sam Ryanair, na trasie do Paryża przewiózł o 38,3 proc. pasażerów więcej, do Rzymu – o 17,2 proc, zaś do Barcelony – 16 proc.
Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: „Wyniki obrazują ciekawy trend na wrocławskim lotnisku. Te miasta wybierane są najczęściej jako miejsce do zwiedzania, odprężenia się, po prostu udanego city breaku. Podróżni bardzo chętnie decydują się na taki wypoczynek niezależnie od pory roku – najważniejsze, aby zaproponować im dobrą ofertę.”
Na trasach krajowych liczba pasażerów wyniosła 28,4 tys., co oznacza wzrost w porównaniu z lutym roku 2013, o 56,7 proc. (największa popularnością cieszy się połączenie Ryanaiar’a, Warszawa-Modlin – Wrocław).
Jarosław Sztucki skomentował: „Jeśli podróżni mogą wybierać pomiędzy szybkim i wygodnym lotem, a na przykład przejazdem pociągiem czy samochodem, to najczęściej decydują się na samolot. Połączenia krajowe cieszą się coraz większą popularnością. Pasażerów podróżujących samolotem po kraju jest dziś o 4 tysiące więcej niż tych, którzy korzystają z połączeń sieciowych międzynarodowych. Zaledwie rok temu sytuacja wyglądała odwrotnie.”
Jeśli chodzi o połączenia międzynarodowe, to w lutym na wrocławskim lotnisku obsłużono 24,2 tys. pasażerów, co co oznacza wzrost o 8 proc.
Jarosław Sztucki ocenił: „Wyniki obrazują wciąż rosnący potencjał sieciowych połączeń międzynarodowych. Wrocław oraz Dolny Śląsk dynamicznie się rozwijają i zwiększa się zapotrzebowanie na połączenia dla pasażerów podróżujących w interesach. Dodatkowo loty do najważniejszych europejskich metropolii umożliwiają szybką przesiadkę na inny samolot i dotarcie do niemal każdego zakątka świata.”
Z połączeń czarterowych skorzystało w lutym 7 tys. pasażerów, tj. o 74,3 proc. więcej w porównaniu do lutego 2014r.
POWIĄZANE WPISY
28 stycznia 2026
Zimowe wyjazdy w góry dostępne z całej Polski. FlixBus oferuje połączenia do Zakopanego, Słowacji i Czech
Podróżni planujący ferie zimowe mogą korzystać z rozbudowanej siatki połączeń FlixBusa,…
0 Komentarzy2 Minuty
28 stycznia 2026
Ryanair zatrudni 120 osób w Krakowie i Katowicach. Dni otwarte odbędą się w lutym
Ryanair planuje zatrudnienie 120 nowych pracowników obsługi naziemnej i pasażerskiej w…
0 Komentarzy1 Minuty
26 stycznia 2026
Ryanair opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2026 roku. Linia obsłużyła 47,5 mln pasażerów
Silny popyt i wyższe ceny biletów pozwoliły Ryanair zwiększyć przychody w III kwartale…
0 Komentarzy3 Minuty
22 stycznia 2026
FlixBus przejmuje Flibco. Firma wzmacnia pozycję w segmencie transferów lotniskowych
FlixBus przejmuje większościowy pakiet udziałów w Flibco, platformie transferów…
0 Komentarzy3 Minuty
20 stycznia 2026
LOT odpowiada na potrzeby pasażerów. Zimowa siatka połączeń obejmuje popularne regiony narciarskie
Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają do zimowych podróży, oferując połączenia do miast…
0 Komentarzy3 Minuty
20 stycznia 2026
Wizz Air rozszerza letnią siatkę połączeń z Polski. Nowe trasy do Bułgarii, Włoch i Grecji
Wizz Air uruchomi trzy nowe bezpośrednie połączenia z Polski w sezonie letnim 2026.…
0 Komentarzy2 Minuty
20 stycznia 2026
Enter Air i Rainbow Tours z nową umową czarterową wartą 366,3 mln zł
0 Komentarzy2 Minuty
20 stycznia 2026
Ryanair ogłasza letni rozkład lotów z Rzeszowa
Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z lotniska Rzeszów-Jasionka. W nadchodzącym sezonie…
0 Komentarzy2 Minuty
19 stycznia 2026
Air India i Singapore Airlines rozszerzają współpracę. Nowe porozumienie ma usprawnić przesiadki i poszerzyć siatkę połączeń
Air India i Singapore Airlines rozpoczęły współpracę mającą wzmocnić ich wieloletnie…
0 Komentarzy2 Minuty








