WOT: poznaj stolicę w te wakacje

Warszawska Organizacja Turystyczna wystartowała z nową kampanią zachęcającą do zwiedzania miasta latem. W trakcie jej trwania WOT chce zaprezentować stolicę na różnych płaszczyznach – od pobytu w hotelach, przez wizyty w restauracjach i muzeach.

Akcja głównie będzie prowadzona na profilu – www.facebook.com/WarszawskaOrganizacjaTurystyczna. Ma ona ułatwić odbiorcom zidentyfikowanie poszczególnych podmiotów ze wspólnym działaniem i ze stowarzyszeniem. W treści postów będzie podkreślany letni charakter miasta, zachęcający do korzystania z ofert.

Kampania przy zaangażowaniu członków WOT daje szansę na kontynuowanie jej w różnych odsłonach – w kolejnych porach roku, a także tworzenie treści przez podmioty zrzeszone w organizacji w obszarach geolokalizacyjnym, tematycznym i okolicznościowym.

Atrakcje stolicy

Miasto jest pełne atrakcji, a komunikacja miejska pozwala na przemieszczanie się w różne części Warszawy. Ciekawymi programami wypełnione zostały koncepty obszarów zrewitalizowanych takich jak Koneser, Elektrownia Powiśle, Browary Warszawskie czy Fabryka Norblina.

Przez całe lato w Łazienkach Królewskich w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 odbywają się koncerty chopinowskie, których można też posłuchać podczas codziennych wieczornych koncertów.

Muzea oferują zwiedzanie wystaw, np. w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie czy Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek, Muzeum Iluzji – gdzie propozycje skierowane są dla wszystkich, choć zainteresowane powinny być również rodziny z dziećmi.

Akcje jakie zostały przygotowane specjalnie na lato, to np. Wakacje w Zamku 2022, które mają na celu przekonać, że czeka tam mnóstwo przygód, zagadek, tajemnic i dobrej zabawy. Wystawy w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowskim, czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej mają służyć jako uzupełnienie wymienionych propozycji.

Zaraz po zwiedzaniu można skorzystać z relaksu w Oasis Bueaty Day Spa czy po prostu udać się na Bulwary Wiślane lub na jedną z warszawskich plaż. Chwili wytchnienia można doświadczyć też w parkach miejskich, ogrodach oraz rezerwatach zlokalizowanych w granicach miasta.

Organizatorzy akcji zapewniają, że kampania nie jest skierowana wyłącznie do turystów, ale także do mieszkańców Warszawy. Przez najbliższe tygodnie liczą na zaangażowanie obserwujących profile w mediach społecznościowych na komentarze i używanie hasztagu OdkrywajWarszawęLatem.

WOT przedstawił dane o warszawskim rynku konferencyjnym za maj 2022