World Travel Hackerzy Kiwi.com gotowi na podróżowanie po świecie. „Zgłosiło się ponad tysiąc kandydatów”

Po procesie rekrutacyjnym, Kiwi.com ogłosiło zwycięzców konkursu na stanowisko World Travel Hackera. Spośród 1200 kandydatów z całego świata, wybrano siedem par z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Grecji i Wielkiej Brytanii, które spędzą najbliższe wakacje na podróżach do różnych zakątków globu. Każda z par otrzyma 10 tys. euro, aby zrealizować swoje marzenia podróżnicze.

Ogłoszenie Kiwi.com dotyczące stanowiska World Travel Hackera przyciągnęło uwagę kandydatów z 73 krajów i 475 miast. Polska była drugim najpopularniejszym krajem tuż po Wielkiej Brytanii, z którego napłynęło najwięcej zgłoszeń. Spośród nadesłanych aplikacji wyłoniono siedem duetów: z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Grecji i Wielkiej Brytanii. Z Polski w rolę World Travel Hackera wcieli się 25-letni Cezary, mówiący w ośmiu językach.

W Polsce ogłoszenie największym zainteresowaniem cieszyło się wśród mieszkańców Warszawy, Wrocławia i Bydgoszczy. Kiwi.com przedstawia zwycięzcę – 25-letniego Cezarego, który jest podróżnikiem, dzielącym się z ludźmi pomocnymi travel hackami, dotyczącymi taniego podróżowania.

„Mam 25 lat i podróże to całe moje życie. Od 15 roku życia podróżuję po świecie z niskim budżetem i na własną rękę. Z kolegą przejechaliśmy całe Bałkany tylko autostopem jako wyzwanie, jechaliśmy dwa miesiące i udało się (to było szaleństwo). Jestem gotowy na wszystkie wyzwania, które wymyślisz, mogę skoczyć z mostu do rzeki, spać na świeżym powietrzu, uciec przed niedźwiedziami na Alasce i zrobić z tego świetny content. Mówię w ośmiu językach, polskim, angielskim, słowackim, czeskim, chorwackim, serbskim, litewskim i rosyjskim, to może się przydać” – mówi 25-letni Cezary.

Tylko w duecie

W ciągu czterech tygodni zwycięska siódemka i ich towarzysze podróży zmierzą się z zadaniami i wyzwaniami związanymi z podróżowaniem, przygotowanymi przez Kiwi.com we współpracy z Visa. Wybrani kandydaci będą potrzebować umiejętności filmowania, fotografowania oraz dokumentowania i relacjonowania swoich przygód oraz najlepszych travel hacków w mediach społecznościowych. Wszystko, co uda im się zaoszczędzić z otrzymanego budżetu w wysokości 10 tys. euro po ukończeniu wszystkich wyzwań, trafi do ich kieszeni.

Jak podaje Kiwi.com aplikanci do udziału najczęściej chcieli zaprosić najlepszego przyjaciela – aż 64 proc., co piąty kandydat chłopaka/dziewczynę, a 12 proc. kandydatów w tej roli widziało swoje rodzeństwo. Jedna z wyłonionych kandydatek, z Czech, udział w projekcie zaoferowała swojej mamie.

O jakie wyzwania chodzi?

Wyłonieni kandydaci, pełniąc rolę World Travel Hackera, będą musieli podróżować w oparciu o rezerwację kilku najtańszych lotów do dowolnego miejsca znalezionego w aplikacji Kiwi.com; znalezienie planu podróży z 24-godzinnym postojem w przypadkowym/dowolnym mieście i udział w jak największej liczbie lokalnych atrakcji, czy podróżowanie przez wiele dni jedynie z bagażem podręcznym, korzystając ze sprytnych hacków dotyczących pakowania.

Najnowsze badania pokazują, że bycie influencerem lub youtuberem jest jednym z wymarzonych zawodów wśród młodych ludzi, zwłaszcza z pokolenia Z. Według badania z 2019 r. bycie influencerem w mediach społecznościowych (17 proc.) i youtuberem (14 proc.) były najczęstszym drugim i trzecim wyborem kariery zawodowej wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Wyniki badań opartych na danych z zapytań Google wykazały, że bycie YouTuberem i Influencerem należy do 10 najbardziej pożądanych zawodów na świecie. W niektórych krajach, w tym w Czechach, Słowacji i Hiszpanii, są to zawody najczęściej poszukiwane. Polscy nastolatkowie nie odbiegają od globalnych trendów i również chcieliby robić karierę tiktokera, youtubera czy influencera.

Kiwi.com i Visa szukają osób, które wybiorą się w podróż i zrelacjonują wyprawę Budżet: 10 tys. euro