„Włodek zawsze chodził własnymi ścieżkami„ – wspomina Rafał Marek

wlodzimierz-kolat
Włodzimierz Kolat

Włodzimierza Kolata, prezydenta Wielkopolskiej Izby Turystycznej, wspomina na naszych łamach Rafał Marek, wiceprezes Krakowskiej Izby Turystyki.

„Śp. Włodzimierz Kolat – Prezydent Wielkopolskiej Izby Turystycznej, odszedł od nas, w co nie mogę uwierzyć. Jeszcze we wtorek widzieliśmy się na naszym cotygodniowym wideoczacie zespołu turystycznego, dołączył do nas po kilkutygodniowej przerwie. W ostatnich dniach miał bardzo dobry humor, jak by coś przeczuwał i tłumił strach przed kolejnymi badaniami do których niestety już nie podejdzie. Nie mogę uwierzyć, w to że ostatecznie zakończył pisać swoją historię życia.

Włodka miałem przyjemność poznać przy współpracy w strukturach Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie pracowaliśmy przy wspólnych projektach organizując i wspierając wiele imprez branżowych. Pomimo pokoleniowej różnicy wieku i anegdot na temat Krakowa i Poznania, od wielu lat byliśmy w bardzo dobrych relacjach, mogę nawet powiedzieć, że byliśmy przyjaciółmi. Lubiłem Włodka za szczerość i otwartość na zmiany, których w ostatnim czasie było i jest coraz więcej.

W 1991 roku założył własne przedsiębiorstwo transportowe, obsługując głównie przewozy międzynarodowe, rok później w 1992 roku był jednym z Założycieli Wielkopolskiej Izby Turystycznej a od 2005 roku, przejął stery i od piętnastu lat integrował i wzmacniał działania wielkopolskiego samorządu turystycznego. W dowód uznania za pracę został odznaczony wieloma medalami i wyróżnieniami na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim.

Zapamiętam Włodka jako osobę ogromnie zaangażowaną w sprawy turystyki i pracy społecznej na rzecz rozwoju organizacji, która skupiała środowisko wielkopolskiej branży turystycznej. Zawsze pomocny i uczynny w wielu sprawach. W pracę na rzecz Izby wkładał całe swoje serce, czas oraz swoją wiedzę i doświadczenie.

Spoczywaj w pokoju,

Rafał Marek