Wiosna na tyrolskich lodowcach

Wildschönau Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Zima w polskich górach nie rozpieszczała w tym roku narciarzy. Dla wielu biur szansą na wysłanie klientów na stoki jest marzec i kwiecień. A w tych miesiącach warto zapoznać się z ofertą austriackich lodowców.

Na lodowcu Kaunertal na wysokości ponad 2750 m – tego tygodnie świetnych ofert Sunfree od 23 marca do 13 kwietnia 2014r.
W Zillertalu na narciarzy spragnionych wiosennego słońca czeka oferta „Flower Pow(d)er”. Od 19 kwietnia do 10 maja na lodowcu Hintertux obowiązują specjalne oferty cenowe na pobyt i skipass. W ośrodku narciarskim Zillertal Arena w każdy czwartek i niedzielę marca gondole ruszają o już o godz. 06:55.
W regionie Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau (145 km tras narciarskich) – darmowy skibus oraz darmowa karta Alpbachtal-Seenland Card dla gości w regionie. W dolinie Ötztal – festiwal muzyki elektronicznej na lodowcu Electric Mountain Festival od 2 do 4 kwietnia oraz festiwal wina od 24 do 27 kwietnia, podczas którego najlepsze winnice prezentują swoje najlepsze wina.
Dolina Pillerseetal – od 22 marca do 20 kwietnia dzieci do 15 roku życia jeżdżą we wszystkich ośrodkach w dolinie za darmo. Już od 682 euronrezerwować można apartament bez wyżywienia dla 2 os. dorosłych i dwójki dzieci. W cenie wliczone są skipassy dla całej rodziny.
Na lodowcu Pitztal – wiosenne oferty specjalne „Springtime” obowiązują od 22 marca do 12 kwietnia oraz od 26 kwietnia do 11 maja.
W regionie SkiWelt Wilder Kaiser Brixental – 25 proc. zniżki na zakwaterowanie, skipass, wypożyczalnię sprzętu oraz szkółkę narciarską w terminie od 15 do 30 marca. W tym terminie dzieci do 15 roku życia jeżdżą za darmo (pod warunkiem, że jeden z rodziców wykupi min. 3-dniowy skipass). W terminie od 8 do 30 marca na gości w regionie czeka darmowy skiguiding.
St. Anton am Arlberg – od 15 marca do 5 kwietnia oraz od 22 do 27 kwietnia na narciarzy czekają zniżki na noclegi. 19 kwietnia odbędzie się tu wyścig „Der weiße Rausch”, podczas którego 500 zawodników musi pokonać 9km trasą ze szczytu Valluga w dół.