Wielki “ogród warzywny” w centrum Wiednia

archiwum PID

Miasto przekazało bowiem teren 0,2 ha tuż przy Kunsthalle/ Karlsplatz na tzw. „urban gardening”.

Teren dopiero co otwartego „Karls Garten” leży praktycznie w samym sercu austriackiej stolicy, dotychczas nie pełnił jednak konkretnej funkcji. Z końcem kwietnia to się zmieniło. Obszar zagospodarowano i oprócz funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej służy teraz również jako ogród działkowy. Ten ogólnodostępny ogród ma pokazać jak „urban gardening” może wyglądać i funkcjonować nawet jeśli otaczają go zabytki i ruch wielkomiejski.
Zaplanowano tu uprawę około 50 rodzajów drzew i krzewów owocowych, warzyw, a nawet zbóż. A do tego teren wyposażono w meble ogrodowe stworzone z palet i zrobiło się naprawdę bardzo przyjemnie. Wprawdzie to nie Park Schönbrunn, ale jest tu swojsko i ekologicznie.
„Karls Garten” ma pełnić dodatkowo funkcję edukacyjną. Dla dzieci szkolnych i przedszkolnych przygotowano ofertę licznych warsztatów i imprez, których celem jest promowanie sadzenia i pielęgnacji roślin nawet w centrum metropolii. Szczegółowy program imprez oraz bliższe informacje na stronie: www.karlsgarten.at