Wiedeński festyn Wiesn Fest

Roland Rudolph

Od 25. września do 12. października 2014 roku na polu Kaiserwiese w wiedeńskim parku Prater odbędzie się festyn Wiesn-Fest.

W sąsiedztwie wiedeńskiego Diabelskiego Młyna, po raz czwarty odbędzie się festyn Wiesn-Fest. Jest to największy festyn ludowy w całej Austrii. Na gości czeka oferta muzyczna i kulinara. Wśród najważniejszych punktów programu są: koncerty takich wykonawców jak Spider Murphy Gang, Edlseer, Lauser, Sumpfkröten, Volxrock i Saubartln. Ich uzupełnieniem będzie regionalna kuchnia serwująca nie tylko wiedeńskie sznycle.
Wzorem lat poprzednich tegoroczny Wiesn-Fest odbędzie się pod hasłem “Złota Austria”: przez dziewięć dni różne kraje związkowe będą prezentowały swe zwyczaje, kuchnię i muzykę. Na festynie obecni będą także przedstawiciele Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii oraz Istrii.
Do godz. 18:00 wstęp na festyn Wiener Wiesn jest bezpłatny, a w poniedziałki i wtorki wstęp jest wolny przez cały dzień. Imprezy taneczne festynu Wiesn-Fest z dużą dawką muzyki na żywo odbywać sie będą po godz. 18.30.

www.wienerwiesnfest.at