Wiedeński dzień wędrówek śladami wina

fot. archiwum austriainfo

Wiedeńskie winnice można odkrywać i przemierzać po trzech trasach o łącznej długości 25 kilometrów. Wiedeńscy winiarze oferują na wielu stacjach możliwość spróbowania delikatesów prosto z piwnicy i kuchni. Co roku jesienią odbywa się Dzień wędrówek śladami wina. 

W granicach Wiednia znajduje się 700 hektarów obszarów uprawy winorośli, co jest ewenementem wśród dużych miast. 190 winiarzy uprawia ogrody winne na Kahlenberg, Nussberg, Bisamberg i Mauer – gdzie Dunaj i pobliski Las Wiedeński tworzą idealny mikroklimat.

Wiedeński dzień wędrówek śladami wina 3 – 4 października 2020

Trasa 1 prowadzi z Neustift am Walde do Nussdorf. Pomiędzy tymi punktami znajdują się Sievering, Wien Cobenzl i Grinzing. Wszystkie są legendarnymi miejscami dla wiedeńskiego wina i kultury gospód Heuriger w 19. dzielnicy. Około 10-kilometrowa ścieżka wiodąca przez stare winnice oferuje najlepsze widoki na miasto i Dunaj.

Gospody w Stammersdorf/fot. archiwum austriainfo

Trasa 2 biegnie na odcinku 9,6 kilometra ze Strebersdorf do słynnej wioski z gospodami typu Heuriger, czyli do Stammersdorf w 21. dzielnicy.

Trasa 3 to najkrótsza trasa o długości 4,5 kilometra, a jej początek i koniec znajdują się na zamku Wilhelminenberg w 16. dzielnicy.

Wszystkie trasy są odpowiednie dla młodszych i starszych oraz łatwo dostępne za pomocą środków komunikacji publicznej. Osobne trasy dla rodzin z wózkami dziecięcymi są specjalnie oznakowane. Bezpłatna aplikacja „Wiener Weinwandertag” zawiera szczegółowe informacje.