Wiedeń najlepszym miastem kongresowym na świecie

Österreich Werbung, Fotograf: Popp G.

Najnowsze statystki opublikowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów ICCA pokazują, że stolica Austrii jest po raz ósmy z rzędu najlepszym miastem na organizowanie międzynarodowych kongresów.

W roku 2013 Wiedeń gościł 501 337 delegatów, którzy uczestniczyli w 3 389 kongresach i dużych konferencjach (o 13 więcej niż rok wcześniej). Co prawda wykupili mniej noclegów (1 401 888, to jest o 8 proc. mniej niż rok wcześniej), ale i tak goście tego sekdtora stanowili aż 11 proc. spośród 12, 7 mln turystów, którzy nocowali w Wieniu w roku 2013. Przemysł MICE daje do krajowego PKB ponad 832 mln euro, zapewniając pracę 16 tysiącom ludzi.

Dyrektor ds turystyki Norbert Kettner powiedział: “Sukces Wiednia, jako miasta kongresowego oparty jest na wielu czynnikach. Międzynarodowe spotkania mają tutaj optymalne warunki zarówno w miejskich, jak i naukowych obiektach. Nie ustajemy w pracach nad rozwojem obiektów dla sektora MICE. Niedługo powstanie nowy hotel na przebudowanym terenie wokół najnowszego dworca. Będzie on spełniał najwyższe wymagania równowagi ekologicznej.”