Wiedeń – Monte Carlo sportów rowerowych

Fürthner

Jak austriacka stolica rozpoczyna sezon rowerowy będzie się można przekonać już w najbliższy weekend, 5 i 6 kwietnia 2014 r. na placu przed wiedeńskim Ratuszem. Na fanów dwóch kółek czeka moc atrakcji, Festiwal Rowerowy oraz czwarta już parada rowerowa wokół wiedeńskiego Ringu.

Targi rowerowe z ponad 100 wystawcami, rowerowy świat dla dzieci, spektakularne pokazy np.: techniki i stylu jazdy na rowerze, zawody Vienna Air King o tytuł najlepszego Dirt-Ridera oraz przygotowanie rowerów do sezonu z Radiem Wien to tylko wybrane propozycje festiwalu. W czasie tego swoistego spektaklu rowerowego wszystko kręci sie wokół bicykli, od producentów zabezpieczeń po turystykę rowerową.

W drugi dzień festiwalu organizatorzy zapraszają natomiast na paradę rowerową wokół wiedeńskiej starówki. Tysiące uczestników odjadą punktualnie o 12.00 spod wiedeńskiego Burgtheater by dwukrotnie okrążyć zabytkowe centrum miasta wzdłuż Wiener Ringstraße. Wyłączona z ruchu samochodowego trasa jak najbardziej nadaje sie również dla młodszych rowerzystów, jedno okrążenie ma bowiem tylko 5 km długości. Wszyscy, młodsi i starsi są mile widziani.

Bliższe informacje na stronie: www.bikefestival.at