Wiedeń: festiwal sztuki street artu

Katharina Stögmüller/ Galerie Ernst HILGER

W roku 2016, już po raz trzeci, odbywa się w austriackiej stolicy festiwal „Cash, Cans & Candy”.

Podczas zorganizowanego przez galerię Hilger NEXT z siedzibą w Brotfabrik festiwalu światowej sławy artyści street artu będą ozdabiać miejsca w Wiedniu muralami (naściennymi malowidłami). Pewny jest udział Sheparda Faireya z USA oraz Petera Phobia z Austrii. Inni artyści, którzy zaprezentują się na wystawach i na happeningach to m.in. ROA z Belgii, Ben Frost z Australii oraz D*Face z Wielkiej Brytanii. Dzieła powstałe podczas poprzednich dwóch edycji festiwalu można do dziś podziwiać na wiedeńskich ulicach.

Motto tegorocznego festiwalu brzmi „Look Again! Od pop artu do street artu” i ma na celu zwrócenie uwagi na to, że wielu artystów street artu jest pod silnym wpływem pop artu. Pop art w swoich początkach był równie krytycznie postrzegany jak street art, który wciąż jeszcze budzi kontrowersje.

Obszerny program „Cash, Cans & Candy” to wycieczki street art z przewodnikiem (09.07., 16.07., 23.07., 03.09., 10.09.), warsztaty dla dzieci, warsztaty sitodruku oraz wydarzenia na żywo m.in. BOICUT & Peter Phobia w galerii Hilger NEXT.
Wiedeński festiwal sztuki ulicznej potrwa do 10 września.

www.hilger.at