Wczasy w Turcji — czego się spodziewać?

 

fot. Engin Yapici /unsplash

Wczasy w Turcji przypadają turystom do serca tym, że gwarantują niezapomnianą przygodę i wiele możliwości wypoczynku. Połączenie egzotyki i antycznego świata sprawia wrażenie na każdego podróżnika, a komfortowe ośrodki wypoczynkowe i niskie ceny kuszą ponownie tutaj wrócić.

Kiedy zaplanować wczasy

Jaka jest najlepsza pora roku na wczasy w Turcji? — Ogólnie, lokalny śródziemnomorski klimat w ciągu całego roku odróżnia się wspaniałą pogodą. Na zachodnim nadmorskim wybrzeżu lato jest skwarne, średnia temperatura sięga do +35°C, a zima — łagodna, ze średnią temperaturą + 15°C. Turystom, których interesują plaże i leżakowanie pod promieniem upalnego słońca odpowiada period letnich wakacji. Natomiast, chętnym pozwiedzać okolicy radzimy rozważyć drugą połowę wiosny lub jesieni, gdyż średnia temperatura wtedy wynosi +25°C.

Popularne kierunki

Zastanawiacie się jakie są popularne kurorty na wczasy w Turcji? Turyści najchętniej wybierają:

  • Kemer — miejsce, gdzie góry łączą się z morzem. Idealnie nadaje się dla chętnych imprezować do białego rana.
  • Side — uroczy zakątek Turcji. Pasuje dla spokojnego rodzinnego odpoczynku.
  • Alanya — kurort, na którym wycieczka do Turcji kosztuje najmniej. W tym obszarze znajdzie rozrywka na każdy rodzaj wczasów.
  • Marmaris — otoczona wzgórzami zjawiskowa miejscowość wypoczynkowa. Pasuje dla wielbicieli aktywnego wypoczynku.
  • Belek — najdroższy kurort, który występuje na zielonej równinie i oferuje luksusowy odpoczynek.

Co zwiedzić

Jakie są atrakcje turystyczne do odwiedzenia podczas wczasów w Turcji? Przede wszystkim wycieczki fakultatywne do wytworzonych naturą miejsc z niesamowitymi krajobrazami. Spośród nich są czarująca plaża Kleopatry, przeuroczy Zielony Kanion, rezerwaty Göreme, Pamukkale i Kapadocja. Prócz tego, wiele turystów zwiedzają Stambuł i Efez, żeby zobaczyć chronione do dziś zabytki drewnem tureckiej kultury i historii.

Wartość odpoczynku

Wybierając swoje miejsce pod tureckim słońcem, podróżnicy interesują się jakie są ceny wczasów w Turcji? Jak było powyżej napisano, że najniższa wartość bytowania jest w Alanyi — od 450$ za tygodniowy urlop dla dwóch osób. Natomiast najdroższym kurortem jest Belek — wartość od 800$. Wypełnij formularz na stronie Pojedzznami.pl i nasi konsultanci skontaktują się z tobą, żeby określić dokładną cenę na wybraną tobą ofertę.

Kolejny interesujące turystów pytanie — czy Turcja jest bezpiecznym miejscem na wczasy? Niewątpliwie odpowiemy — tak. Zachodnie wybrzeże, na którym usytuowane są najsłynniejsze kurorty kraju, jest ulokowane w oddali od regionów z zagrożeniem terrorystycznym, dlatego bytowanie tutaj jest bezpieczne. Ponadto, Turcy są niezmiernie gościnni i otwarci.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty na wczasy w Turcji? — Rekomendujemy zapoznać się z rozmaitą ofertą agencji «Pojedź z nami», menedżerowie której doradzają w wyborze i starają się zorganizować wakacje zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta.

Artykuł sponsorwany