Warszawska Organizacja Turystyczna – konkurs dla szkół podstawowych

logo WOT

Warszawa jest klawa – to hasło konkursu dla klas IV-VII szkół podstawowych ogłoszonego przez Warszawską Organizację Turystyczną. Uczestnicy muszą przygotować prace w formie graficznej, filmowej lub pisemnej, które powinny zachęcić do zwiedzania Warszawy przez wycieczki szkolne.

Barbara Tutaj, prezes WOT podkreśliła: „ Wizerunek Warszawy bez wątpienia kojarzy się z biznesem, co nie oznacza, że Warszawa nie ma do zaoferowania wielu innych pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu. Przekonujemy o tym w naszych działaniach promocyjnych, m.in tych adresowanych do szkół – https://odkrywajwarszawe.pl/dla-szkol/

Kolejnym działaniem, które ma wykreować popyt na wycieczki szkolne do Warszawy jest ogłoszony przez nas konkurs dla klas IV-VII szkół podstawowych pod nazwą Warszawa jest klawa.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu w jednej z niżej wymienionych form:
• pracy graficznej w formie rysunku, prezentacji, grafiki komputerowej
• pamiętnika, kroniki, komiksu lub innej pracy edytorskiej
• filmu o długości maks. 2 minuty

W przygotowaniu prac można posiłkować się treściami zamieszczonymi na stronie https://odkrywajwarszawe.pl/dla-szkol/

Komisja powołana do oceny prac, nagrodzi najbardziej kreatywną z nich, a nagrodą będzie ufundowana przez Warszawska Organizację Turystyczna 3-dniowa wycieczka dla 25 – osobowej klasy. Z uwagi na wprowadzane obostrzenia w podróżowaniu termin organizacji wycieczki uzgodnimy indywidualnie z wychowawcą zwycięskiej klasy.
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www.wot.waw.pl/turystyczna-szkola/, a prace można składać do 22 kwietnia 2021.

Barbara Tutak dodała: „Konkurs jest naszym pomysłem na uzupełnienie projektu Turystyczna Szkoła zainicjowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka w dobie pandemii i obowiązujących obostrzeń jest wyjątkowo trudna, dlatego mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie też dobrą, wspólną zabawą.”

Lotnisko Chopina członkiem Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center