Walizki średnie miękkie czy twarde – co wybrać?

Średnie walizki sprawdzają się w zarówno dłuższych, jak i krótkich podróżach. To uniwersalne rozwiązanie. Taka walizka pozwala zmieścić stosunkowo duży bagaż, a jednocześnie nie zajmuje wiele miejsca. Idealna do podróży autem, pociągiem, autobusem i samolotem. Jaką wybrać dla siebie?

Walizki średnie twarde – modne i odporne

Twarde walizki zyskały w ostatnich latach ogromną popularność. Są trwałe, a jednocześnie świetnie chronią wnętrze bagażu przed uszkodzeniem. Wykonane są z materiałów o różnej elastyczności. Najbardziej giętkim i odpornym na połamanie materiałem jest polipropylen. Nie odkształca się i nawet traktowany po macoszemu przez obsługę lotniska nie powinien ulec uszkodzeniu. ABS to kolejny z twardych materiałów, a jakich zrobione są walizki. Świetnie chroni wnętrze, ale jest mało elastyczny. Pośredni pomiędzy dwoma powyższymi jest polikarbon. Takie walizki są dość giętkie, ale nieco cięższe niż te, zrobione z polipropylenu.

Walizki średnie miękkie – praktyczne i pojemne

Miękki materiał walizek nie oznacza gorszej ochrony ich wnętrza. Nowoczesne materiały, z jakich wykonywane są walizki średnie i innych wielkości, sprawdzają się znakomicie w podróży. Przykładem takiego materiału jest Codura, który jest odporny na rozdarcia i przecięcia. Jest też wodoodporny, chroniąc wnętrze przed zamoczeniem. Popularnie stosowany jest także poliester, który często pokryty jest specjalną, nieprzemakającą powłoką, co świetnie się sprawdza w ochronie wnętrza walizek. Do wyboru są też walizki nylonowe, które są lekkie, pakowne i stosunkowo niedrogie. Niewątpliwą zaletą wszystkich walizek miękkich są kieszenie zewnętrzne i schowki. To sposób na zwiększenie pojemności walizki średniej i przechowywanie drobiazgów w miejscu łatwo dostępnym w czasie całej podróży.

Którą walizkę wybrać?

Walizki średnie zarówno miękkie, jak i twarde to dobry wybór. Wiele zależy od osobistych preferencji i potrzeb, a także sposobu podróżowania. Twarde walizki z polipropylenu świetnie sprawdzą się na lotniskach, gdy są nadawane jako bagaż rejestrowany. Ochronią wnętrze, ale są także odporne na uszkodzenia. Miękkie walizki są świetne podczas podróży samochodem, gdyż ich dość elastyczna forma pozwala na „wciśnięcie” nawet sporej ilości bagażu do bagażnika. Warto też pamiętać o ich praktycznych kieszeniach zewnętrznych.

Wybierając walizki średnie, warto kierować się więc własnymi potrzebami i przyzwyczajeniami związanymi z podróżowaniem.

Artykuł sponsorowany