Wakacje.pl startuje z nową kampanią rekrutacyjną kreowaną przez sztuczną inteligencję

Wakacje.pl stworzyły nową kampanię rekrutacyjną, a jej przygotowanie „zleciły” sztucznej inteligencji. Zadanie polegało na zbudowaniu kreacji z wykorzystaniem słynnych zabytków, co z jednej strony ma podkreślać, że agent działa na rynku turystycznym, z drugiej w zabawny sposób zachęcać do zmiany dotychczasowego życia zawodowego.

Wakacje.pl postanowiły wykorzystać sztuczną inteligencję do stworzenia kampanii rekrutacyjnej. Inspiracją była prelekcja jednego z liderów firmy, która podkreśliła potrzebę przyciągnięcia uwagi kandydatów w dobie rozwiniętych social mediów i ograniczonego czasu.

„Pomysł narodził się po jednej z prelekcji realizowanych przez naszego chief e-commerce officera, podczas której opowiadał o możliwościach, jakie daje nam sztuczna inteligencja. Postanowiłem zrobić pierwszą w branży turystycznej kampanię rekrutacyjną wygenerowaną z jej pomocą. W dobie silnie rozwiniętych social mediów, braku czasu i codziennego pędu mamy tylko chwilę – dosłownie sekundy na to, aby przykuć uwagę kandydata. Przygotowaliśmy zatem dziewięć grafik i relacji na facebooka, linkedIna oraz instagrama, bo właśnie tam najłatwiej spotkać potencjalnych kandydatów do pracy” – mówi Piotr Piankowski EB & Event manager w Wakacje.pl.

Multiagentowi zależało, by kampania była osadzona w turystycznym świecie, jako motyw wykorzystał zabytki znajdujące się w różnych zakątkach świata. Posągi i budowle, które od tysięcy lat tkwią niewzruszone w tym samym miejscu, dzięki sztucznej inteligencji zostały przeniesione za biurka.

Budda czy posąg Moai z Wysp Wielkanocnych przed komputerem to nie tylko zabawa grafiką, ale przede wszystkim metafora zasiedzenia w jednym miejscu pracy i zachęta do podjęcia działań dla wszystkich, którzy być może mają obawy związane z wprowadzeniem zmian w swoim zawodowym życiu. Kreacje sugerują, że nawet najbardziej stali w swoich przyzwyczajeniach mogą odważnie sięgać po to co nowe i ekscytujące. Właśnie z takim przekazem Wakacje.pl starają się dotrzeć do wszystkich, którzy chcą rozwijać się zawodowo.

„Praca w branży travel jest wyjątkowa z miliona powodów. Dla wielu osób pierwszym skojarzeniem będzie możliwość podróżowania. Jednak warto podkreślać, że turystyka to bardzo interdyscyplinarna branża, w której swoje miejsce znajdą niemal wszyscy – pasjonaci innych krajów, ale też nowoczesnych technologii. Jeśli dołożymy do tego możliwość współpracy z zespołem fantastycznych ekspertów i menedżerów, mamy gotową receptę na pracę marzeń – zachęca Piotr Piankowski.

Prowadzona właśnie kampania rekrutacyjna to jeden z dowodów na to, że w Wakacje.pl można robić rzeczy nie tylko niestandardowe, ale i przełomowe.

„Koncept kreatywny i hasła powstawały we współpracy z kilkoma działami. Pierwszym krokiem było przygotowanie wizualizacji w programie graficznym, który pozwolił przedstawić zamysł kampanii. Na tej podstawie powstały prototypy profesjonalnych kreacji, do których stworzenia wykorzystaliśmy sztuczną inteligencję. Na kolejnym etapie specjaliści od grafiki dopieszczali już szczegóły projektów, a zespół copywriterski pracował nad hasłami reklamowymi” – podsumowuje Piotr Piankowski.