Wakacje.pl kupiły sieć Wakacyjny Świat

Wakacje.pl S.A., należące do Wirtualna Polska Holding, kupiły 100 proc. udziałów spółki Travel Network Solutions, właściciela sieci franczyzowej Wakacyjny Świat. Wartość przedsiębiorstwa Travel Network Solutions wyniosła 6,4 miliona złotych.
Zakup Wakacyjnego Świata to druga zrealizowana przez Wakacje.pl akwizycja na rynku agentów turystycznych.
W maju 2018 r. spółka kupiła My Travel, będącą wówczas największą siecią stacjonarną w turystyce zorganizowanej.
Wakacyjny Świat to sieć powstała w 2012 roku, liczy teraz 103 salony. Po transakcji w grupie Wakacje.pl będzie ponad 350 biur stacjonarnych, funkcjonujących pod trzema markami – Wakacje.pl, My Travel oraz Wakacyjny Świat.
Całość stanowi 70 proc. krajowego rynku salonów funkcjonujących w ramach sieci agencyjnych.
Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl S.A., powiedział: „Zakup Wakacyjnego Świata to kolejny etap realizacji strategii konsolidacji rynku turystyki zorganizowanej w Polsce, a jednocześnie potwierdzenie, że stawiamy na zrównoważony rozwój w obu kanałach sprzedaży, tj. online’owym i stacjonarnym
Co ważne, część salonów Wakacyjnego Świata zlokalizowana jest w miejscowościach, gdzie nie byliśmy obecni ani z marką Wakacje.pl, ani My Travel. Tym samym będziemy jeszcze bliżej naszego klienta, maksymalizując dostępność usług w miejscu i czasie dla niego dogodnym. Rynek turystyki zagranicznej czeka w kolejnych latach dynamiczny wzrost, także w segmencie klientów, którzy kupując wycieczkę potrzebują bezpośredniego kontaktu i doradztwa. A to zapewniamy im skalą naszej sieci stacjonarnej. Wakacje.pl w zakresie budowania synergii, będą korzystać z know-how wypracowanego w związku z wcześniejszą inwestycją w My Travel. Rozwój sieci będzie realizowany przy znacznym udziale dotychczasowej kadry zarządzającej Wakacyjnym Światem.”
Prezesem spółki Travel Network Solutions zostanie Damian Ozga, twórca sieci My Travel, obecnie dyrektor zarządzający siecią franczyzową i produktem w Wakacje.pl.
Wiceprezesem zarządu Travel Network Solutions pozostanie Jolanta Kołodziejczyk.
Andrzej Studnicki, dotychczasowy prezes Wakacyjnego Świata, wejdzie do Rady Nadzorczej spółki, której Przewodniczącym zostanie Dariusz Górzny – Prezes Wakacje.pl S.A.
Dariusz Górzny skomentował: „Nie wyobrażam sobie akwizycji bez dalszej współpracy z osobami, które stały za sukcesem Travel Network Solutions. Damian Ozga to skuteczny menedżer, który nie boi się podejmować kolejnych wyzwań i zapewni przeniesienie najlepszych rozwiązań jakie wypracowaliśmy w sieciach Wakacje.pl i My Travel do Wakacyjnego Świata. Obecność Jolanty Kołodziejczyk w zarządzie to z kolei gwarancja, że będziemy czerpać wiedzę z najlepszych praktyk Wakacyjnego Świata dla wszystkich naszych salonów. Liczę także na mocne wsparcie ze strony Andrzeja Studnickiego, dla którego będzie to swoisty powrót do Wakacje.pl.”
Inwestycja Wakacje.pl S.A. to kolejny krok w kierunku rozszerzenia portfela marek z segmentu turystycznego Wirtualna Polska Holding. Należą do niego wyspecjalizowane w turystyce zagranicznej Wakacje.pl S.A. – z markami Wakacje.pl, My Travel, Wakacyjny Świat i Parklot.pl oraz w turystyce krajowej Nocowanie.pl i Eholiday.pl Wirtualna Polska jest również mniejszościowym udziałowcem spółki eSky.pl S.A.
POWIĄZANE WPISY
3 sierpnia 2026
Elektroniczne umowy we wszystkich salonach Rainbow
We wszystkich salonach własnych Rainbow klienci mogą już podpisywać umowy elektronicznie.…
0 Komentarzy2 Minuty
31 lipca 2026
Travelist porównał ceny wakacji za granicą. Sewilla najtańszym kierunkiem
Mimo szczytu sezonu wakacyjnego osoby planujące zagraniczny wyjazd w sierpniu nadal mogą…
0 Komentarzy8 Minuty
31 lipca 2026
Travelplanet: Polacy na sierpniówkę najczęściej wybierają Turcję i Egipt
Długi sierpniowy weekend pozostaje jednym z najmocniejszych okresów sprzedaży wakacyjnych…
0 Komentarzy5 Minuty
31 lipca 2026
Rainbow zaczyna sprzedaż oferty na lato 2027. W programie cztery nowe kierunki
Biuro Rainbow rozpoczęło sprzedaż wakacji na sezon letni 2027. Wśród nowości znalazły się…
0 Komentarzy5 Minuty
30 lipca 2026
Itaka rozpoczęła sprzedaż oferty na lato 2027. W programie znalazło się 111 kierunków
111 kierunków, ponad 2,2 tys. ofert i jedyne na polskim rynku czartery na portugalską…
0 Komentarzy7 Minuty
30 lipca 2026
Sierpień z tanimi lotami. Kiwi.com poleca cztery kierunki na wakacyjny wyjazd
Sierpień należy do najdroższych miesięcy na podróżowanie, jednak z analizy Kiwi.com…
0 Komentarzy4 Minuty
28 lipca 2026
eSky: rezerwacje na długi sierpniowy weekend wzrosły o blisko 60 proc.
Długi sierpniowy weekend pozostaje jednym z najważniejszych terminów podróżniczych w…
0 Komentarzy3 Minuty
24 lipca 2026
Mundial 2026 zwiększył zainteresowanie podróżami do Hiszpanii i Argentyny
Po zakończeniu piłkarskich emocji wielu podróżnych zamiast wracać do codzienności planuje…
0 Komentarzy3 Minuty
23 lipca 2026
Kiwi.com: Haaland napędza zainteresowanie Norwegią. Bergen z największym wzrostem wśród Polaków
Norwegia znalazła się tego lata w gronie najpopularniejszych wakacyjnych kierunków…
0 Komentarzy3 Minuty









