Wakacje.pl kupiły sieć Wakacyjny Świat

archiwum Wakacje.pl

Wakacje.pl S.A., należące do Wirtualna Polska Holding, kupiły 100 proc. udziałów spółki Travel Network Solutions, właściciela sieci franczyzowej Wakacyjny Świat. Wartość przedsiębiorstwa Travel Network Solutions wyniosła 6,4 miliona złotych.

Zakup Wakacyjnego Świata to druga zrealizowana przez Wakacje.pl akwizycja na rynku agentów turystycznych.

W maju 2018 r. spółka kupiła My Travel, będącą wówczas największą siecią stacjonarną w turystyce zorganizowanej.

Wakacyjny Świat to sieć powstała w 2012 roku, liczy teraz 103 salony. Po transakcji w grupie Wakacje.pl będzie ponad 350 biur stacjonarnych, funkcjonujących pod trzema markami – Wakacje.pl, My Travel oraz Wakacyjny Świat.

Całość stanowi 70 proc. krajowego rynku salonów funkcjonujących w ramach sieci agencyjnych.

 

Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl S.A., powiedział: „Zakup Wakacyjnego Świata to kolejny etap realizacji strategii konsolidacji rynku turystyki zorganizowanej w Polsce, a jednocześnie potwierdzenie, że stawiamy na zrównoważony rozwój w obu kanałach sprzedaży, tj. online’owym i stacjonarnym

Co ważne, część salonów Wakacyjnego Świata zlokalizowana jest w miejscowościach, gdzie nie byliśmy obecni ani z marką Wakacje.pl, ani My Travel. Tym samym będziemy jeszcze bliżej naszego klienta, maksymalizując dostępność usług w miejscu i czasie dla niego dogodnym. Rynek turystyki zagranicznej czeka w kolejnych latach dynamiczny wzrost, także w segmencie klientów, którzy kupując wycieczkę potrzebują bezpośredniego kontaktu i doradztwa. A to zapewniamy im skalą naszej sieci stacjonarnej. Wakacje.pl w zakresie budowania synergii, będą korzystać z know-how wypracowanego w związku z wcześniejszą inwestycją w My Travel. Rozwój sieci będzie realizowany przy znacznym udziale dotychczasowej kadry zarządzającej Wakacyjnym Światem.”

Prezesem spółki Travel Network Solutions zostanie Damian Ozga, twórca sieci My Travel, obecnie dyrektor zarządzający siecią franczyzową i produktem w Wakacje.pl.

Wiceprezesem zarządu Travel Network Solutions pozostanie Jolanta Kołodziejczyk.
Andrzej Studnicki, dotychczasowy prezes Wakacyjnego Świata, wejdzie do Rady Nadzorczej spółki, której Przewodniczącym zostanie Dariusz Górzny – Prezes Wakacje.pl S.A.

Dariusz Górzny skomentował: „Nie wyobrażam sobie akwizycji bez dalszej współpracy z osobami, które stały za sukcesem Travel Network Solutions. Damian Ozga to skuteczny menedżer, który nie boi się podejmować kolejnych wyzwań i zapewni przeniesienie najlepszych rozwiązań jakie wypracowaliśmy w sieciach Wakacje.pl i My Travel do Wakacyjnego Świata. Obecność Jolanty Kołodziejczyk w zarządzie to z kolei gwarancja, że będziemy czerpać wiedzę z najlepszych praktyk Wakacyjnego Świata dla wszystkich naszych salonów. Liczę także na mocne wsparcie ze strony Andrzeja Studnickiego, dla którego będzie to swoisty powrót do Wakacje.pl.”

Inwestycja Wakacje.pl S.A. to kolejny krok w kierunku rozszerzenia portfela marek z segmentu turystycznego Wirtualna Polska Holding. Należą do niego wyspecjalizowane w turystyce zagranicznej Wakacje.pl S.A. – z markami Wakacje.pl, My Travel, Wakacyjny Świat i Parklot.pl oraz w turystyce krajowej Nocowanie.pl i Eholiday.pl Wirtualna Polska jest również mniejszościowym udziałowcem spółki eSky.pl S.A.