Wakacje Marzeń – turystyczna akcja charytatywna dla dzieci z domów dziecka

Nie wszystkie dzieci mają możliwość skorzystania z letniego wypoczynku. Stowarzyszenie People for People i Turystyczna Organizacja Otwarta organizują akcję, która ma na celu ufundować wakacyjne wyjazdy dla dzieci z domów dziecka.

Pomysł na zorganizowanie akcji zrodził się w 2019 roku. Na początku przeprowadzona została ankieta wśród osób z branży turystycznej, która bardzo pozytywnie zareagowała na ten projekt. Spora część osób już wtedy zaoferowała wsparcie. Niestety pandemia ograniczyła możliwość jej rozpoczęcia. W tym czasie jednak udało się sfinansować zakup łóżka rehabilitacyjnego dla hospicjum. Organizowane były też akcje mikołajkowe, podczas których kupiono prezenty świąteczne dla dzieci z domów dziecka.

W tym roku, kiedy pandemia minęła, ograniczenia zostały zniesione, można przystąpić do pełnego działania. Inicjatorzy mają dwa miesiące i wierzą, że zdążą zorganizować wakacyjne wyjazdy dla dzieci. Branża mimo kolejnych kryzysów jest chętna do pomocy i współdziałania. Już teraz pozyskano trzy miejsca na wyjazdy od dwóch organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Dwa miejsca na organizowane obozy przekazał Piotr Sućko – FunClub, a jedno Piotr Doliński – Róża Wiatrów.

Jak dołączyć?

Celem jest wysłanie 20 dzieci do miejsc, gdzie będą chciały spędzić wakacje (o ile znajdą się one w dostępnych ofertach). Każdy organizator, który weźmie udział w akcji, będzie mógł zgłosić się do wybranego przez siebie domu dziecka. Następnie te będą mogły zgłaszać uczestników, którzy powinni przygotować i przysłać do organizacji People for People swoje wyobrażenie o wakacjach marzeń. Może to być opowiadanie, rysunek, plakat, piosenka czy film. Forma wyrażenia siebie jest dowolna. Komisja złożona z pięciu osób wybierze 20 dzieci, które pojada na swoje wymarzone wakacje.

Uruchomione zostało też kilka możliwości dokonywania wpłat. Środki można wpłacać bezpośrednio na konto, przez zrzutka.pl lub płatności Facebook i przez PayPal. W planach jest uruchomienie płatności BLIK. Akcję można wesprzeć też poprzez przekazanie zakupionego przez siebie miejsca na obozach czy koloniach.

Więcej szczegółów na stronie internetowej oraz facebooku organizacji.

Finansowe wsparcie akcji

Zrzutka:
https://zrzutka.pl/b6uva8

PayPal:

https://www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=T2FLJHVMWHBLN

Konto:
76 1600 1462 1824 1990 9000 0003 BNP Paribas
People for People

Facebook – zbiórka:
https://www.facebook.com/donate/1975920639245383/

Cała akcja odbywa się pro bono.

Partnerami akcji są: