Wakacje Marzeń – turystyczna akcja charytatywna dla dzieci z domów dziecka

Nie wszystkie dzieci mają możliwość skorzystania z letniego wypoczynku. Stowarzyszenie People for People i Turystyczna Organizacja Otwarta organizują akcję, która ma na celu ufundować wakacyjne wyjazdy dla dzieci z domów dziecka.
Pomysł na zorganizowanie akcji zrodził się w 2019 roku. Na początku przeprowadzona została ankieta wśród osób z branży turystycznej, która bardzo pozytywnie zareagowała na ten projekt. Spora część osób już wtedy zaoferowała wsparcie. Niestety pandemia ograniczyła możliwość jej rozpoczęcia. W tym czasie jednak udało się sfinansować zakup łóżka rehabilitacyjnego dla hospicjum. Organizowane były też akcje mikołajkowe, podczas których kupiono prezenty świąteczne dla dzieci z domów dziecka.
W tym roku, kiedy pandemia minęła, ograniczenia zostały zniesione, można przystąpić do pełnego działania. Inicjatorzy mają dwa miesiące i wierzą, że zdążą zorganizować wakacyjne wyjazdy dla dzieci. Branża mimo kolejnych kryzysów jest chętna do pomocy i współdziałania. Już teraz pozyskano trzy miejsca na wyjazdy od dwóch organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Dwa miejsca na organizowane obozy przekazał Piotr Sućko – FunClub, a jedno Piotr Doliński – Róża Wiatrów.
Jak dołączyć?
Celem jest wysłanie 20 dzieci do miejsc, gdzie będą chciały spędzić wakacje (o ile znajdą się one w dostępnych ofertach). Każdy organizator, który weźmie udział w akcji, będzie mógł zgłosić się do wybranego przez siebie domu dziecka. Następnie te będą mogły zgłaszać uczestników, którzy powinni przygotować i przysłać do organizacji People for People swoje wyobrażenie o wakacjach marzeń. Może to być opowiadanie, rysunek, plakat, piosenka czy film. Forma wyrażenia siebie jest dowolna. Komisja złożona z pięciu osób wybierze 20 dzieci, które pojada na swoje wymarzone wakacje.
Uruchomione zostało też kilka możliwości dokonywania wpłat. Środki można wpłacać bezpośrednio na konto, przez zrzutka.pl lub płatności Facebook i przez PayPal. W planach jest uruchomienie płatności BLIK. Akcję można wesprzeć też poprzez przekazanie zakupionego przez siebie miejsca na obozach czy koloniach.
Więcej szczegółów na stronie internetowej oraz facebooku organizacji.
Finansowe wsparcie akcji
Zrzutka:
https://zrzutka.pl/b6uva8
PayPal:
https://www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=T2FLJHVMWHBLN
Konto:
76 1600 1462 1824 1990 9000 0003 BNP Paribas
People for People
Facebook – zbiórka:
https://www.facebook.com/donate/1975920639245383/
Cała akcja odbywa się pro bono.
Partnerami akcji są:


POWIĄZANE WPISY
21 maja 2026
Thomas Cook udostępnia ofertę w MerlinX. Nowy etap rozwoju w Polsce
Thomas Cook udostępnia swoją ofertę w systemie MerlinX - jednej z kluczowych platform…
0 Komentarzy2 Minuty
21 maja 2026
Gdzie na czerwcówkę 2026? Travelist wskazuje sprawdzone zagraniczne kierunki
Czerwcówka za granicą nie musi być kosztowna – wynika z danych Travelist.pl. W terminie…
0 Komentarzy7 Minuty
20 maja 2026
Kolejne biura podróży wycofują delfinaria ze sprzedaży
Po decyzji Exim tours Polska do grona biur podróży rezygnujących z promowania delfinariów…
0 Komentarzy2 Minuty
20 maja 2026
Compensa i SOIT tworzą ochronę dla organizatorów wyjazdów motywacyjnych
Organizatorzy wyjazdów motywacyjnych zyskali nowe narzędzie do zarządzania ryzykiem.…
0 Komentarzy3 Minuty
18 maja 2026
TravelData: średnie ceny wakacji na lato 2026 spadają, ale pozostają wyższe niż rok temu
W ubiegłym tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami pomiędzy 3 i 9 sierpnia 2026 spadła…
0 Komentarzy3 Minuty
18 maja 2026
Wakacje.pl: rośnie popularność czerwcówki. Rezerwacji o 26 proc. więcej niż rok temu
Długi weekend Bożego Ciała staje się jednym z najważniejszych terminów wyjazdowych przed…
0 Komentarzy7 Minuty
15 maja 2026
Costa del Sol zakończyła warsztaty w Warszawie
Hiszpański region Costa del Sol Malaga przeprowadził warsztaty dla biur podróży w…
0 Komentarzy2 Minuty
15 maja 2026
Urlop bez stresu. Eksperci Rainbow radzą, na co zwrócić uwagę przed wyjazdem
Na beztroskie wakacje składa się nie tylko dobry plan podróży, ale przede wszystkim…
0 Komentarzy5 Minuty
14 maja 2026
Raport Skyscanner: 55 proc. Polaków nadal bez rezerwacji wakacyjnych na lato 2026
55 proc. Polaków wciąż nie zarezerwowało wakacji na lato 2026, a głównym powodem są…
0 Komentarzy9 Minuty










