W województwie warmińsko-mazurskim hotele zamknięte od 27 lutego

konferencja Adama Niedzielskiego

Kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski z Czech i Słowacji, z wyjątkiem osób zaszczepionych i powrót do wcześniej obowiązujących obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim – to decyzja rządu w sprawie restrykcji epidemicznych.

“W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. Trzecia fala się rozpędza – widać to po wzroście zakażeń. Najbardziej niepokojąca sytuacja dotyczy województwa warmińsko-mazurskiego, szczególnie jeśli spojrzeć na liczbę nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców. Ten wskaźnik na poziomie kraju wynosi 20, zaś w tym województwie – 40. Drugim wskaźnikiem jest trafność przeprowadzanych testów – w Polsce wynosi ona 19 proc. a w warmińsko-mazurskim ponad 34 proc.” – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

“Przed nami czas rozwoju trzeciej fali pandemii. Wskazania od analityków mówią, że szczyt trzeciej fali dojdzie do średniej 17 tys. zakażeń dziennie. Do tej pory podejmowaliśmy dość odważne kroki jeśli chodzi o odmrażanie w porównaniu z innymi krajami. Jednak zdecydowaliśmy, że musimy zrobić kilka kroków wstecz, a tak naprawdę o 1/16 kroku wstecz. Restrykcje obowiązujące od soboty będą utrzymane w całym kraju oprócz województwa warmińsko-mazurskiego. Tam wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe.”

“Rrezygnujemy też z możliwości stosowania zamienników wobec maseczek. Od 27 lutego wprowadzamy też kwarantannę po przyjeździe z Czech i Słowacji, z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.” – powiedział Adam Niedzielski.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center