W Tarzańskiej Łomnicy zmierzysz czasu swojego slalomu

archiwum SACR

W Tatrzańskiej Łomnicy na zachodnim stoku narciarskim Čučoriedky można dzięki Audi Ski Arena zmierzyć czas swojego zjazdu. Darmowy pomiar czasu jest dostępny dla każdego, kto chce spróbować swych sił i przejedzie trasę slalomu.

Podobne urządzenia pomiarowe tej samej firmy będą używane podczas zawodów Pucharu Świata Kobiet w dniach 5 i 6 marca w ośrodku narciarskim Jasna. Czas mierzony jest na długości 400 metrów a każdy może sobie zobaczyć swój czas na widocznym z dalek wyświetlaczu.

Dušan Slavkovský, kierownik stacji narciarskiej w Tatrach Wysokich, powiedział: “Ta nowość została zamontowana z myślą o wszystkich narciarzach, którzy chcą się zabawić na stoku i porównywać swoje czasy pokonania trasy slalomu. Bramki slalomu jest tak ustawiona, że mogą ją pokonywać zarówno dorośli, jak i dzieci. doświadczeni i początkujący. Być może na tym stoku wyrośnie nowa gwiazda narciarstwa.”

Obecnie na trasach w Tatrzańskiej Łomnicy leży ok. 50 – 60 cm śniegu, w Szczyrbskim Jeziorze – 65 cm a w Starym Smokowcu – 40 cm. W Tatrach Wysokich czynnych jest 17 wyciągów i kolejek a do dyspozycji narciarzy jest 19 kilometrów tras.