W poszukiwaniu ulubionych zwierzaków

archiwum Kayak.pl

Firma KAYAK.pl opracowała listę kierunków, gdzie można obejrzeć zwierzaki znane na ogół z filmów, z zestawieniem średnich kosztów przelotów.

Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję, powiedziała: „Serwis KAYAK chce pomagać swoim użytkownikom na wszystkich etapach podróży – od podejmowania decyzji o wyborze ciekawych miejsc do zobaczenia, aż do szczegółowego planowania jej przebiegu. Zwiedzenie wszystkich z wymienionych miejsc wymaga dobrej organizacji. Dzięki funkcji MyTrips dostępnej na KAYAK-u planowanie i zarządzanie podróżami jest naprawdę łatwe. Mając wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu, można zaoszczędzić dużo czasu.”

1. Małpy – Francja
We francuskim parku „Montagne des signes” na powierzchni 25 hektarów żyje ponad dwieście makaków berberyjskich. Podczas zwiedzania „Małpiej Góry” można nie tylko z bliska poznać i nakarmić małpy, lecz także dowiedzieć się wiele o samym gatunku dzięki edukacyjnemu charakterowi rezerwatu. „Montagne des signes” znajduje się godzinę drogi od portu lotniczego Bazylea-Miluza-Fryburg, dokąd Polacy mogą dolecieć średnio za 1222 zł.

2. Delfiny – Wielka Brytania
Aby zobaczyć ciekawe zwierzęta, nie zawsze trzeba daleko podróżować. Delfiny można przykładowo odwiedzić bez opuszczania granic Europy. Wystarczy zaplanować urlop u zachodnich wybrzeży Walli w Zatoce Cardigan. Najłatwiej dotrzeć tam z lotniska w Cardiff, dokąd loty z Polski można zarezerwować średnio w cenie 1490 zł.

3. Żyrafy – Kenia
Hotel Giraffe Manor w Kenii jest wyjątkowym miejscem, gdzie goście każdego ranka mogą karmić żyrafy przez… okno. Hotel mieści się 20 km od Nairobi i zajmuje powierzchnię ok. 57 hektarów. Dotarcie z portu lotniczego Jomo Kenyatta do hotelu zajmuje ok. 45 minut. Średnie ceny lotów do Kenii wynoszą 3139 zł.

4. Pandy – Chiny
Panda to chyba najbardziej lubiany przedstawiciel rodziny niedźwiedzi, niestety również najbardziej zagrożony wyginięciem. Warto je odwiedzić w ich naturalnym środowisku w Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu. Droga do instytutu z lotniska Chengdu-Shuangliu zajmuje 40 minut, a bilety lotnicze dostępne są średnio w cenie 4989 zł.

5. Pływające świnie – Wyspy Bahama
Jeśli chcesz przekonać się na własnie oczy, że pływające świnie naprawdę istnieją, zaplanuj podróż na Wyspy Bahama. Świnki, na których cześć jedną z tamtejszych plaż nazwano „Plażą świń”, mają do swojej dyspozycji całą wyspę. Aby tam dotrzeć, należy polecieć do Nassau (średnio za 5185 zł), a następnie udać się na wyspę Staniel Cay.

6. Koala – Australia
Podróż do Australi nie może obyć się bez spotkania z koalą. Ogórd zoologiczny „The Lone Pine Koala Sanctuary” jest pierwszym i najstarszym na świecie rezerwatem koali. Miejsce to, znajdujące się zaledwie 30 minut od Brisbane, zamieszkuje ponad 130 przedstawicieli gatunku. Do Brisbane można dolecieć średnio za 5602 zł.

7. Surykatki – Afryka Południowa
Na liście najciekawszych zwierząt nie może zabraknąć surykatek. Najlepsze miejsce na spotkanie z nimi to bez wątpienia Kalahari Meerkat Project – specjalny projekt badawczy poświęcony analizowaniu zachowań surykatek. Wstęp jest zwykle możliwy tylko dla naukowców i filmowców, ale mogą je również odwiedzić goście farmy Leeupan Guest Farm lub hotelu Van Zylsrus. Średnie ceny przelotów do Upington wynoszą 5680 zł, a droga z lotniska do siedziby projektu zajmuje 3 godziny.

8. Lemury – Madagaskar
Lemury uważane są za jeden z najbardziej zagrożonych gatunków ssaków na świecie. W Parku Narodowym Andasibe-Mantadia lemurom poświęcono całą wyspę, na której podróżni mogą obcować z nimi w ich naturalnym otoczeniu. Park oddalony jest o 2,5 godziny drogi od portu lotniczego Antananarywa, a średnia cena biletów lotniczych to 7412 zł.

9. Kiwi – Nowa Zelandia
Kiwi to jedyny ptak, który znalazł się w zestawieniu KAYAK-a. Symbol Nowej Zelandii można zobaczyć w parku Kiwi House & Native Bird Park w miejscowości Otorohanga, oddalonej o 45 minut od lotniska Hamilton-John C. Munro. Na przelot z Polski do Hamilton trzeba średnio wydać 10 034 zł.

10. Żółwie – Polinezja Francuska
W hotelu Le Meridien na wyspie Bora-Bora można odwiedzić niezwykły rezerwat żółwi morskich. Inicjatywa została zapoczątkowana przez pracowników hotelu, którzy znaleźli kilka zranionych żółwi i zaopiekowali się nimi. W ten sposób w hotelu powstał szpital dla żółwi, a w jego prywatnej lagunie zbudowano specjalny kanał do ich karmienia. Za przelot na Bora-Bora trzeba średnio zapłacić 15 515 zł.

.