W pierwszym półroczu 2023 Maderę odwiedziło ponad milion turystów. 53 tys. osób przyjechało z Polski

Caminho Real da Encumeada /fot. ©Francisco Correia

Polska osiągnęła ponad 50 proc. wzrost względem pierwszej połowy 2022 roku i znajduje się obecnie w czołówce rynków źródłowych Madery. Według danych przekazanych przez Biuro Promocji Turystyki Madery, od początku roku wyspę odwiedziło ponad 1,1 mln turystów (wzrost o 27 proc. rok do roku), którzy łącznie skorzystali z ponad 5,1 mln noclegów.

Dane przekazane przez Biuro Promocji Turystyki Madery wykazują, że Polska osiągnęła ponad 50 proc. wzrost względem pierwszej połowy 2022 roku, plasując się teraz w czołówce rynków źródłowych portugalskiej wyspy. Od stycznia do czerwca tego roku na Maderę przybyło ponad 1,1 mln turystów, co stanowi wzrost o 27 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Turyści skorzystali łącznie z ponad 5,1 mln noclegów na wyspie.

Wyspa jest chętnie odwiedzania przez polskich turystów, którzy obecnie znajdują się w czołówce wiodących rynków źródłowych. Między styczniem a czerwcem do Madery wybrało się 53 tys. Polaków, czyli o 52 proc. więcej niż rok temu. Dogodne połączenia lotnicze między Polską a Maderą ułatwiają podróżującym dostęp do tego miejsca. Linie lotnicze, takie jak WizzAir, oferują bezpośrednie połączenia z Warszawy, Poznania i Katowic. Na Maderę polecieć można także Enter Airem, który czarteruje samoloty dla biur podróży.