W Dubaju powstało pierwsze na świecie centrum fitness dla dzieci

materiały prasowe

Nowootwarte centrum fitness dla dzieci nazywa się “Little Gladiators” (Mali Gladiatorzy). To kolejna atrakcja dla rodzin z dziećmi. Wybudowano je na słynnej sztucznej wyspie – Palm Jumeirah, w Golden Mile Galleria Mall.

Dzieci mogą tam spróbować wielu zabaw – od pływania i lekcji cardio po wspinaczkę skałkową, kickboxing; mogą też spróbowac swych sił w dziecięcej jodze.
Pomysłodawcami centrum fitness dla dzieci są żyjący w Dubaju a pochodzący z Południowej Afryki ekspaci – Javed i Shanna Gani.

Javed powiedział: „Na pomysł wpadliśmy pod wpływem emira Dubaju, szejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma, który zalecił skuteczniejszą walkę z otyłością wśród dzieci. Wedle jego planów liczba młodych, cierpiących na otyłość ma spaść w Dubaju z 34 procent obecnie do 12 procent w 2021 roku.
Przyjechaliśmy do Dubaju, by znaleźć pomysł na biznes i wystartować. Chodziliśmy, przypatrywaliśmy się, szukaliśmy ciekawych pomysłów, ale nie znaleźliśmy niczego, co byłoby unikatowe i inne od wszechobecnych dubajskich atrakcji. Stąd pomysł na coś idącego nieco pod prąd Dubaju, który musi być „naj”.”

Centrum ma powierzchnię prawie 800 metrów kwadratowych i jest dziecięcą wersją „dorosłego” klubu fitness. Wszystko jednak urządzono z myślą o dzieciach, biorąc pod uwagę ich wydolność i wymóg połączenia pożytecznego z przyjemnym. Najmłodsi mogą więc ćwiczyć cardio, yogę, kickboxing, mieć zajęcia na basenie i korzystać z interaktywnej ściany wspinaczkowej. Dzieci mogą także spróbować zabiegów rozluźniających, między innymi dostosowanych dla nich specjalnych masaży.

Nowa oferta może być ciekawa dla rodziców, ponieważ nie muszą pilnować swoich dzieci – te trafiają pod skrzydła opiekunów centrum. Obiekt jest jednak na tyle nowoczesny, że rodzice mogą za pomocą specjalnej aplikacji śledzić w czasie rzeczywistym dokonania swoich najmłodszych lub dostawać powiadomienia o kolejnych zdobytych etapach.

https://youtu.be/Go0EBATYUkk

IMG Worlds – największy kryty park rozrywki na świecie

Centrum „Little Gladiators” to tylko jedna z atrakcji, możliwych do „zaliczenia” podczas rodzinnego wyjazdu do Dubaju. Od paru lat stolica emiratu stawia na turystykę rodzinną, chcąc zdjąć z siebie odium Dubaju jako miejsca jedynie dla bogatych biznesmenów.
Jedną z największych dubajskich atrakcji jest IMG Worlds of Adventure, największy na świecie kryty park rozrywki. Klimatyzowany obiekt (to istotne szczególnie podczas sezony letniego, gdy temperatury na zewnątrz sięgają 45 stopni) ma wielkość 12 pełnowymiarowych boisk piłkarskich.
IMG podzielony jest na pięć stref tematycznych, związanych z bohaterami filmów Marvela – natkniemy się tutaj na Avengersów czy naturalnej wielkości dinozaury w Zagubionej Dolinie.

Najnowocześniejsze i pełne wrażeń przejażdżki w pięciu strefach tematycznych ożywią Twoich ulubionych bohaterów: od Avengersów i Atomówek po naturalnej wielkości dinozaury w Lost Valley. Odważniejsi nastolatkowie mogą spróbować przejść dom grozy – Haunted Hotel oraz spróbować najszybszej w IMG kolejki górskiej, rozpędzającej się w ciągu 2,5 sekundy do prędkości 100 km/h.

Dubai Parks and Resorts

To nowe, otwarte zaledwie w grudniu ubiegłego roku, nowe miejsce na obowiązkowej mapie wyjazdu rodzinnego do Dubaju. I idealne na co najmniej jednodniowy pobyt.
Dubaj Parks & Resorts to jeden z największych na świecie parków tematycznych na wolnym powietrzu na świecie. W jego skład wchodzi imponujący Legoland, którego centralnym punktem jest zbudowane z tradycyjnych klocków Lego centrum Dubaju – można się tutaj zachwycać jeżdżącym napowietrznym metrem, kitesurferami latającymi nieopodal plaży przy „klockowym” ikonicznym Burj al Arab. Jest wreszcie mierząca kilkanaście metrów replika Lego najwyższej budowli na świecie Burj Khalifa.
Z kolei w leżącym obok Water Legoland najmłodsi mogą spróbować zabaw w parku wodnym oraz wodnym wesołym miasteczku Lego.
Kolejna atrakcja – tym razem filmowa – to Motion Gate, czyli park rozrywki, którego bohaterami są znane postacie z amerykańskich superprodukcji. Tutaj możemy spotkać m.in. Smerfy, pogromców duchów z Ghost Busters czy rodzinę Shreka.
Dopełnieniem atrakcji w DP&R jest Bollywood, czyli park tematyczny, poświęcony popularnym hinduskim produkcjom filmowym. Tutaj można np. Wziąć udział w pokazach bohaterów seriali czy nawet zagrać w specjalnym epizodzie, który dostaniemy potem nagrany na wideo.

Na narty i pingwiny do Ski Dubai

Ciekawym dopełnieniem i jednocześnie nietypową atrakcją – jak na panujący w Dubaju klimat – dla najmłodszych, ale także rodziców, jest centrum Ski Dubai, czyli całoroczny, kryty stok narciarski, znajdujący się w centralnej części drugie co do wielkości centrum handlowego – Mall of Emirates.
Zarówno najmłodsi jak i ich opiekunowie mogą spróbować jazdy na nartach lub snowboardzie. Stok ma około 300 metrów długości, obsługują go trzy wyciągi, w tym jeden krzesełkowy. Są też inne atrakcje jak np. tor snowtubingowy, toczenie po sniegu w wielkiej, przezriczystej kuli czy spotkanie z artktyczną przyrodą – w specjalnym igloo znajduje się minizoo, w którym mieszkają prawdziwe pingwiny.