VisitOpolskie – aplikacja turystyczna zachęca do odkrywania regionu

VisitOpolskie to nowa aplikacja turystyczna, która dostarcza przydatne informacje, umożliwiające odkrywanie województwa opolskiego. Aplikacja obejmuje opisy 60 lokalizacji na terenie całego województwa wraz z audio przewodnikiem. 

Treść dostępne są w języku polskim, angielskim oraz czeskim. Na użytkowników czekają opisy, mapy, dział aktualności i wydarzenia oraz możliwość stworzenia planu wypoczynku.

Aplikacja VisitOpolskie składa się z kilku modułów:

Opisy atrakcji: zawiera szczegóły związane z historią danej lokalizacji. Pod zdjęciem miejsca lub obiektu znajduje się przekierowanie na docelową stronę internetową, geolokalizacja oraz przeniesienie do map. Czytając lub odsłuchując informacji możemy zobaczyć jaka odległość dzieli nas od tego miejsca.

Mapa: to moduł prezentujący lokalizacje ujętych w aplikacji miejsc, prezentuje odległości pomiędzy nimi oraz zaznacza. Posiada standardowe funkcje, jak powszechnie znane mapy google.

Aktualności i wydarzenia: w tym module prezentowane są wszystkie wydarzenia odbywające się w regionie, które mogą stać się inspiracją do zaplanowania podróży. Ten moduł ściśle powiązany jest z istniejącą stroną internetową VisitOpolskie.

Planer: przeglądając informacje o konkretnych lokalizacjach możemy je oznaczyć, wtedy trafiają one od razu do modułu planer. Na jego podstawie można stworzyć gotową trasę i plan wycieczki.

Pocztówka: jest to moduł dzięki któremu wykonamy zdjęcie w postaci pocztówki z regionu.